Reklama

Nowe radiowozy już na wyposażeniu policji [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe radiowozy już na wyposażeniu policji [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowiutkie cztery ople z napisem „Zostań policjantem” z tyłu wozu już trafiły do funkcjonariuszy. Obecnie tabor policji powiększył się do 75 samochodów. - Niech będzie bezawaryjnie i bezpiecznie - życzono policjantom przekazując kluczyki.

Nowiutkie cztery ople z napisem „Zostań policjantem” z tyłu wozu już trafiły do funkcjonariuszy. Obecnie tabor policji powiększył się do 75 samochodów. - Niech będzie bezawaryjnie, bez żadnych złych przygód i bezpiecznie - życzono policjantom przekazując kluczyki.

Z nowych radiowozów skorzystają policjanci w Płocku i Gąbinie, co pozwoli na uzupełnienie taboru. Trzy będą na wyposażeniu płockiej jednostki ze wskazaniem Wydziału Ruchu Drogowego, czwarty posłuży policjantom pełniącym służbę na terenie gmin Gąbin i Słubice.

- Nasz powiat to 2600 km dróg, w tym trzy drogi krajowe. Zgodnie z danymi statystycznymi w naszym powiecie zarejestrowano ponad 263 tys. pojazdów, dlatego uważam, że nowe pojazdy wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców - stwierdził komendant, nadkomisarz Sławomir Żelechowski. - Są to nowe, nowoczesne samochody i mam nadzieję, że będą niezawodne. Pozwolą na szybki dojazd na interwencje. W 2017 roku odnotowaliśmy istotny spadek zdarzeń drogowych. Dziewięć lat temu ginęło w wyniku wypadków około 50 osób, w 2017 było tych ofiar 17. Tylko i aż 17. Niestety zmarła wczoraj inna osoba, która uczestniczyła w takim zdarzeniu, więc będzie 18.

Kluczyki do aut wręczyli wicestarosta Iwona Sierocka, przedstawicielki Fundacji Orlen Dar Serca – Iwona Tandecka i Wioletta Kulpa oraz wójt gminy Słubice, Krzysztof Dylicki.

- Życzę służby, nie tylko w tych samochodach, przebiegającej bez żadnych złych przygód - mówiła Iwona Sierocka, wicestarosta powiatu płockiego.

- Inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa mamy szereg – wspomniała Wioletta Kulpa, wymieniając czy to spektakl „Jazda”, czy działania "Daj się zobaczyć" z odblaskami nakierowane na bezpieczeństwo pieszych, których fundatorem był PKN Orlen.

Najstarszymi samochodami w płockiej policji są duże fiaty ducato. Te właśnie są  stopniowo wycofywane na rzecz znacznie nowszych pojazdów.

- Wciąż zdarzają się kierowcy szarżujący z prędkością na drogach. Trudno sobie wyobrazić, aby policjant miał jakimś starym, zdezelowanym radiowozem próbował poradzić sobie z jakimś piratem drogowym - dodawał rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. -  Sukcesywnie są przekazywane nowe, oznakowane auta, jak dziś, jak i te nieoznakowane, służące policjantom z wydziału prewencji, dzielnicowym.

Zakup nowych pojazdów został zrealizowany w ramach programu współfinansowania zakupów środków transportu dla Policji, który zakłada, że 50 % wartości stanowią fundusze przekazane przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50% to fundusze przekazane przez Komendą Główną Policji. W minionym roku, podczas Święta Policji komendant płocki otrzymał z rąk przedstawiciela PKN ORLEN symboliczny czek na kwotę 130 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczone zostały m.in. na wsparcie zakupu nowego taboru samochodowego - zakup trzech spośród przekazywanych dzisiaj radiowozów, natomiast czwarty radiowóz został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Płocku i samorządu gminy Słubice.

Nowe pojazdy poświęcił ksiądz kanonik Jerzy Ławicki.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE