Reklama

Nowe przedszkole. Jakie będzie? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe przedszkole. Jakie będzie? [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Między szkołą a miejskim przedszkolem na Podolszycach Północ rośnie nowe przedszkole, które pomieści 180 maluchów. Jak będzie wyglądało i co będzie ze starym tuż obok?

Między szkołą a miejskim przedszkolem na Podolszycach Północ rośnie nowe przedszkole, które pomieści 180 maluchów. Jak będzie wyglądało i co będzie ze starym tuż obok?

Stare parterowe przedszkole na Podolszycach czasy świetności ma już delikatnie mówiąc dawno za sobą - mamy, które pamiętają jeszcze leżakowanie w niskich salkach, dziś same przyprowadzają tam swoje pociechy. Istnieje w tym miejscu już ponad 30 lat i widać gołym okiem, że przydałby mu się gruntowny remont.

Ale miasto zamiast na modernizację postawiło na budowę nowego przedszkola tuż obok, od strony południowej, tam gdzie dotąd był ogródek, w którym bawiły się przedszkolaki. Nowy, dwukondygnacyjny budynek bez podpiwniczenia już powstaje, buduje go od połowy września firma Budrox z Gostynina.  Obiekt o powierzchni użytkowej  ponad 2,1 tys. m kw. ma pomieścić ok. 180 maluchów.

A co ze starym budynkiem? Gdy już powstanie nowe przedszkole i maluchy będą się tam mogły przeprowadzić, ta sama firma ma rozebrać stare przedszkole, a azbestowy gruz wywieźć do zakładu utylizacji azbestu.  W jego miejscu powstanie plac zabaw z gumową nawierzchnią, posadzona zostanie zieleń. Teren przedszkola zostanie ogrodzony 3-metrowym ogrodzeniem i oświetlony.

Na I etap, czyli wybudowanie nowego przedszkola i altanki śmietnikowej, wykonawca ma czas do listopada 2015 roku. Z kolei do czerwca 2016 r. ma zakończyć prace związane z rozbiórką istniejącego przedszkola, a także ogrodzeniem terenu,  budową placu zabaw, parkingu, dróg wewnętrznych i oświetlenia.

Całość inwestycji pochłonie blisko 6,5 mln zł.

Fot. Portal Płock, wizualizacje - Pracownia Projektowa PiK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE