Reklama

Nowe place zabaw. W sam raz na zimę

Opublikowano:
Autor:

Nowe place zabaw. W sam raz na zimę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Już 12 płockich szkół podstawowych może pochwalić się nowoczesnymi placami zabaw wybudowanych dzięki projektowi „Radosna szkoła”.

Już 12 płockich szkół podstawowych może pochwalić się nowoczesnymi placami zabaw wybudowanych dzięki projektowi „Radosna szkoła”.

Podsumowanie tegorocznej edycji rządowego projektu odbyło się na placu przy Szkole Podstawowej nr 18. Najmłodsi uczniowie tej placówki od niedawna mają możliwość spędzania wolnego czasu w miejscu przygotowanym specjalnie dla nich.

– Jesienią 2013 roku oddaliśmy do użytku nowoczesne place zabaw powstały na osiedlach Skarpa, Borowiczki, Dworcowa, Podolszyce Północ przy szkołach numer 18, 20, 21 i 23 – mówił prezydent Andrzej Nowakowski podczas konferencji prasowej przy SP 18. – Jako pierwsze, już w 2011 roku, powstały place zabaw na osiedlach: Radziwie (SP5), Wyszogrodzka (SP12), Góry (SP15). W ubiegłym roku pięć podobnych placów zabaw wybudowanych zostało przy podstawówkach na osiedlach: Stare Miasto (SP 1), Łukasiewicza (SP 3), Trzepowo (SP 13), Kochanowskiego (SP 11) i Dobrzyńska (SP 17).

Każdy z przyszkolnych placów zabaw ma solidną podbudowę i bezpieczną nawierzchnię elastyczną chroniąca dzieci na wypadek upadku z wysokości. Wyposażenie każdego placu to: ławki, kosze, urządzenia do zabawy i elastyczne nawierzchnie. Na placu zabaw nie może zabraknąć również regulaminu i atestowanych ogrodzeń.

Jak poinformował Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego, władze miasta w tym roku na przyszkolne place zabaw wydały 810 tysięcy złotych. Połowa tej sumy to celowa dotacja z budżetu państwa na zapewnienie bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w najmłodszych klasach szkół podstawowych „Radosna szkoła”.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE