Reklama

Nowe obostrzenia w autobusach KM Płock. Co się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Nowe obostrzenia w autobusach KM Płock. Co się zmieni? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty, 17 października, w życie weszły nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zaostrzone zostały regulacje dotyczące komunikacji miejskiej. Nowe zasady obowiązują m.in. w autobusach KM Płock.

Od soboty, 17 października, w życie weszły nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zaostrzone zostały regulacje dotyczące komunikacji miejskiej. Nowe zasady obowiązują m.in. w autobusach KM Płock.

Zgodnie z rządowym zaleceniem, w środkach komunikacji publicznej - a więc m.in. w autobusach miejskich - dostępna będzie połowa miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich dostępnych miejsc. Zasady zaczęły obowiązywać w obu strefach - żółtej i czerwonej.

- Obostrzenia obowiązują w naszych autobusach od samego początku trwania pandemii - powiedziała Kinga Wochowska, rzecznik prasowy KM Płock. - Kiedy tylko ministerstwo wprowadziło restrykcje związane z koronawirusem dostosowaliśmy nasz tabor do wszelkich wymogów. Póki co cały czas znajdujemy się w strefie żółtej, co nie zmienia faktu, że w pojazdach KM Płock ważne będzie zachowanie dystansu między pasażerami - precyzuje. 

Cały czas obowiązuje także nakaz zakrywania ust i nosa. - Prowadzimy działania wspólnie z sanepidem, policją i strażą miejską - zdradziła Wochowska. - Służby pomagają nam nakłaniać podróżujących do zakładania maseczek i apelować do pasażerów by o nich nie zapominali - dodała.

Koniecznych ograniczeń jest jednak więcej. W dalszym ciągu nie ma możliwości zakupu biletu u kierowcy, a pierwsze drzwi, te znajdujące się obok jego kabiny, pozostaną zamknięte.

- Możemy skorzystać z biletomatu w autobusie lub tych stacjonarnych, albo kupić bilet w sklepie - mówi rzecznik KM Płock. - W tym ciężkim czasie szczególnie zachęcamy do skorzystania z aplikacji mobilnej. Dzięki niej można w bardzo prosty sposób nabyć bilet przesiadkowy lub okresowy - podpowiada.

W spółce zapewniają również, że zarówno biletomaty, jak i wszelkie poręcze są dezynfekowane. - Robimy to kilkukrotnie w ciągu dnia - uspokaja Kinga Wochowska. - Każdy biletomat, rurki i uchwyty są dezynfekowane. Tak by przejazd naszymi autobusami był jak najbezpieczniejszy - dodaje.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE