Reklama

Nowe mieszkania dla płocczan. Wkrótce ruszą prace

Opublikowano:
Autor:

Nowe mieszkania dla płocczan. Wkrótce ruszą prace - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podpisano umowę na nowy blok, w którym znajdzie się 200. mieszkanie realizowane z funduszu dopłat, czyli ze wsparciem zewnętrznym. Umowa jest kosztowna i istotna, to jeden z większych kontaktów w ciągu ponad 20 lat istnienia Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jego wartość to niemal 16 mln zł.

Podpisano umowę na nowy blok, w którym znajdzie się 200. mieszkanie realizowane z funduszu dopłat, czyli ze wsparciem zewnętrznym. Umowa jest kosztowna i istotna, to jeden z większych kontaktów w ciągu ponad 20 lat istnienia Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jego wartość to niemal 16 mln zł.

Już istniejący blok przy ul. Kleeberga jest w trakcie czynności odbiorowych. Rozstrzygnięto także przetarg na kolejny blok "po sąsiedzku": Prezes MTBS Mirosław Kłobukowski i prezes firmy WIXBUD Sławomir Mikulski, podpisali we wtorek umowę na realizację drugiego budynku, w którym także znajdą się m.in. mieszkania przeznaczone dla ludzi młodych w ramach autorskiego programu płockiego samorządu „Mieszkania na start”.

- Wkrótce kolejne rodziny otrzymają klucze do mieszkań w nowym bloku przy ul. Kleeberga – mówił prezydent podczas briefingu prasowego. – A niebawem rozpocznie się realizacja kolejnego budynku wielorodzinnego na tym miniosiedlu. W sumie będą tu 132 mieszkania, a co ważne na ich realizację pozyskaliśmy bezzwrotne dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego

W czterokondygnacyjnym budynku znajdzie się 65 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34,28 mkw. do 69,78 mkw. Będzie też jedno mieszkanie o powierzchni 236 mkw. przeznaczone na rodzinny dom dziecka.

Do wszystkich kondygnacji, w tym także do garażu, zostanie zapewniony dostęp dla osób niepełnosprawnych przy pomocy czterech wind osobowych.

Na poziomie piwnic znajdzie się garaż wielostanowiskowy oraz komórki lokatorskie, pomieszczenia techniczne, porządkowe oraz pomieszczenie węzła C.O. Przed budynkiem zaplanowano 37 miejsc postojowych. W ramach inwestycji powstaje też droga dojazdowa. W ramach inwestycji modernizowana jest także ul. Kleeberga prowadząca do miejskiego żłobka.

– Prace rozpoczną się jeszcze w wrześniu. Budynek ma być oddany do eksploatacji w maju 2021 r. – informował prezes Kłobukowski. 

Koszt inwestycji to ponad 15 mln 760 tys. zł. Bezzwrotne dofinansowanie pozyskane z BGK wyniesie 45 proc. kosztów kwalifikowanych, czyli ponad 5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE