Reklama

Nowe lub używane

Opublikowano:
Autor:

Nowe lub używane - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakup auta poprzedzają długie kalkulacje oraz oczywiście szukanie modelu, który spełni różne oczekiwania i będzie nam się podobał. To bardzo ogólne hasło, ponieważ odnosi się do naszego gustu (a o tym się nie dyskutuje) oraz potrzeb, które bardzo często związane są z ilością osób, które regularnie będą nim podróżować czy też ilością bagażu. Te kwestie oczywiście będą wpływać na ilość drzwi czy też rodzaj nadwozia. Dla wielu Polaków to jednak kwestie ekonomiczne będą mieć pierwszorzędne znaczenie i przy wyborze auta skupiać się będą na pojemności silnika, poziomie spalania czy też rodzaju paliwa a nie na przykład na kolorze nadwozia lub tapicerki.

Zakup auta poprzedzają długie kalkulacje oraz oczywiście szukanie modelu, który spełni różne oczekiwania i będzie nam się podobał. To bardzo ogólne hasło, ponieważ odnosi się do naszego gustu (a o tym się nie dyskutuje) oraz potrzeb, które bardzo często związane są z ilością osób, które regularnie będą nim podróżować czy też ilością bagażu. Te kwestie oczywiście będą wpływać na ilość drzwi czy też rodzaj nadwozia. Dla wielu Polaków to jednak kwestie ekonomiczne będą mieć pierwszorzędne znaczenie i przy wyborze auta skupiać się będą na pojemności silnika, poziomie spalania czy też rodzaju paliwa a nie na przykład na kolorze nadwozia lub tapicerki.

Wymarzone cztery kółka

Choć cieszą oko nowości samochodowe i nowoczesne propozycje to, statystycznie patrząc, najlepiej sprzedają się auta używane. Przede wszystkim są zdecydowanie bardziej atrakcyjne cenowo. Łatwiej jest również uzyskać kredyt na auto na korzystnych zasadach. Oczywiście możemy zakup samochodu sfinansować gotówką, ale w większość ludzi wspomaga się środkami w zewnątrz, by kupić pojazd odpowiedniej klasy.

Przede wszystkim zakup możemy sfinansować pożyczką gotówkową lub  limitem debetowym. Najkorzystniejszą jednak ofertą będzie skorzystanie z kredytu samochodowego, który oparty jest o preferencyjne warunki oraz oferty dopasowane do możliwości klientów. Żeby znaleźć najlepszą opcję, warto sięgnąć po popularne internetowe zestawienia. Najlepsza jest porównywarka kredytów, która pozwala w krótkim czasie zestawić ze sobą propozycje banków i innych instytucji finansowych oraz wskazuje te najbardziej atrakcyjne. Z drugiej strony należy pamiętać, że tego typu ranking nie zwalania nas z konieczności zapoznania się ze szczegółowymi warunkami oraz regulaminem, w których zawarte są informacje chociażby o oprocentowaniu i całkowitych kosztach a także zabezpieczeniach.

Atrakcyjny samochód za dobrą cenę

Wiele banków będzie oczekiwać od nas na przykład wkładu własnego, inne mogą wymagać na przykład konkretnego ubezpieczenia. Przede wszystkim to samochód jest głównym i najczęściej stosowanym zabezpieczeniem kredytu, a kredytobiorca  może bezpłatnie używać samochodu w granicach określonych w umowie przewłaszczenia do momentu pełnej spłaty wszystkich rat. W głównej mierze to wtedy staje się właścicielem pojazdu. Poza tym bardzo często stosuje się zabezpieczenie w postaci zastawu rejestrowego. Taka informacja wpisywana jest do dowodu rejestracyjnego pojazdu i w momencie, gdy kredyt nie będzie spłacany, to pojazd przejdzie na własność banku. Trzecią możliwością jest depozyt karty pojazdu, która na czas spłaty kredytu będzie przechowywana w banku. Dzięki temu jest pewność, że w tym czasie nie zostanie samochód sprzedany. Poza tym kredytodawca będzie wymagać polisy AC z przeniesieniem praw z umowy ubezpieczenia na rzecz banku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE