Reklama

Reklama

Nowe karetki dla płockiego pogotowia. - To prawdziwe szpitale na kółkach [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do płockiej stacji pogotowia trafiły dwa nowe ambulanse. Nowoczesne karetki, które wkrótce wyjadą na ulica miasta i okolic. – To prawdziwe szpitale na kółkach – przekonywał podczas ceremonii przekazania pojazdów Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Reklama

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku otrzymała dwie z dziesięciu karetek, które trafiły do stacji pogotowia na terenie całego Mazowsza. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel przeznaczył ponad 1,2 mln zł. 

- Transportów medycznych jest coraz więcej – przekonywał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. - Oprócz wyjazdów do pacjentów z różnymi schorzeniami, po wypadkach, ratownicy codziennie wyjeżdżają do pacjentów covidowych. Dlatego karetki muszą być w bardzo dobrym stanie technicznym, a aparatura w nich umieszczona – wysokiej jakości. Taki sprzęt staramy się zapewnić mazowieckim szpitalom i stacjom pogotowia ratunkowego – dodał.

Nowe karetki bez wątpienia zostaną wykorzystane. Zapotrzebowanie na sprzęt – szczególnie w czasie pandemii koronawirusa – jest bowiem bardzo duże. 

- Ta ciągła dezynfekcja sprzętu niesamowicie się go zużywa - argumentowała Lucyna Kęsicka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku. - Widzimy to chociażby po karetkach, które otrzymaliśmy w zeszłym roku. Potrzeby są zatem duże i dziękuję, że to nieocenione wsparcie. Karetki wyjadą na ulice wkrótce. Za chwilę ratownicy przepakują do nich niezbędne wyposażenie i ambulanse zaczną pracować dla mieszkańców miasta i okolic – mówiła w rozmowie z nami. 

Karetki są wyposażone w m.in. nosze z transporterem z uprzężą pediatryczną, defibrylator z możliwością dokonywania teletransmisji zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej, respirator z zestawem tlenowym, urządzenie do masażu klatki piersiowej. 

Na zakup ambulansów samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 1,2 mln zł. Karetki zostały zakupione w dzięki realizowanemu przez samorząd województwa projektowi unijnemu na walkę z COVID-19. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy