Reklama

Nowe gmachy uczelni przyjęły żaków [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowe gmachy uczelni przyjęły żaków [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piętnaste już rozpoczęcie roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się w odnowionym budynku uczelni. Po wakacyjnej labie za naukę musi wziąć się blisko 2,5 tys. żaków.

Piętnaste już rozpoczęcie roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyło się w odnowionym budynku uczelni. Po wakacyjnej labie za naukę musi wziąć się blisko 2,5 tys. żaków.

Wczoraj studenci rozpoczęli piętnasty już w historii PWSZ rok akademicki w nowej auli uczelni przy ul. Gałczyńskiego. Sala powstała dzięki rozbudowie Instytutu Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Jak informuje Agnieszka Grażul-Luft z PWSZ, na uczelni studiuje aktualnie blisko 2,5 tys. studentów na siedmiu kierunkach. Ponad tysiąc z nich to studenci pierwszego roku.

Cały projekt dofinansowywany ze środków unijnych obejmował modernizację obiektu przy ul. Gałczyńskiego (powstała tam m.in. aula mieszcząca blisko 300 osób oraz czterokondygnacyjny budynek dydaktyczny) i gruntowny remont budynków przy pl. Dąbrowskiego, które wcześniej były wyłączone z użytkowania.

Teraz uczelnia cieszy się z ponad 8 tys. m kw. powierzchni, 40 sal wykładowych, trzech pracowni informatycznych. Ma też dwie nowe aule pracownie informatyczne i pracownię języków obcych z 20 stanowiskami multimedialnymi.

Inwestycja pochłonęła blisko 25 mln zł, z czego prawie 19 mln zł to środki z Unii, reszta pochodziła z dotacji celowej ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego.

Fot. UMP

Zdjęcia odnowionych budynków na pl. Dąbrowskiego i przy Gąłczyńskiego zobacz tutaj:
Prawie 25 mln za remont. Widać już efekt

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE