Reklama

Nowe elementy małej architektury w al. Roguckiego. Trwa montaż

Opublikowano:
Autor:

Nowe elementy małej architektury w al. Roguckiego. Trwa montaż - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy zgłaszali, że chociaż al. Roguckiego zyskała nowy wygląd, przybyło roślin, pojawiły się także kaskady wodne, to stanowczo w zbyt małym stopniu zadbano o miejsca do wypoczynku.

Mieszkańcy zgłaszali, że chociaż al. Roguckiego zyskała nowy wygląd, przybyło roślin, pojawiły się także kaskady wodne, to stanowczo w zbyt małym stopniu zadbano o miejsca do wypoczynku.

W środę rozpoczął się montaż kolejnych i obiecanych przez Ratusz elementów małej architektury. Potrwa do końca października. W alei przybędzie dodatkowych 20 ławek, a także 10 koszy na śmieci. Koszt to ponad 90 tys. zł.

Modernizacja al. Roguckiego stanowi część projektu „Rozwój terenów zieleni w mieście Płocku” (w tym samym projekcie było urządzenie skweru na placu Dąbrowskiego przy Wieży Ciśnień), na które miasto zdobyło dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na czterech hektarach posadzone zostało ponad 165 tys. roślin, ustawione zostały ławki, stojaki na rowery, kaskady wodne, kosze na śmieci, ułożona została nowa kanalizacja deszczowa i inne sieci podziemne. Całe przedsięwzięcie kosztowało ponad 13 mln zł, w tym unijne dofinansowanie wyniosło 7 mln zł.

Fot. UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE