Reklama

Nowe czerwoniaki. Stado coraz młodsze

Opublikowano:
Autor:

Nowe czerwoniaki. Stado coraz młodsze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpóźniej na święta Bożego Narodzenia na płockich ulicach pojawią się kolejne nowiutkie solarisy - zapowiada szef Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. Dzięki nowym zakupom już jedna czwarta płockich czerwoniaków to najnowocześniejsze pojazdy z klimatyzacją, systemem informacji dźwiękowej i innymi bajerami.

Najpóźniej na święta Bożego Narodzenia na płockich ulicach pojawią się kolejne nowiutkie solarisy - zapowiada szef Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak. Dzięki nowym zakupom już jedna czwarta płockich czerwoniaków to najnowocześniejsze pojazdy z klimatyzacją, systemem informacji dźwiękowej i innymi bajerami.

Podczas piątkowego spotkania w Ratuszu prezydent Andrzej Nowakowski i przedstawiciele producenta solarisów podpisali umowę na zakup kolejnych siedmiu nowoczesnych autobusów . Kolejnych, bo już wcześniej w ramach dofinansowywanego z funduszy unijnych projektu, zakupiono 15 solarisów. W sumie pasażerowie płockiej Komunikacji będą więc podróżowali 22 klimatyzowanymi pojazdami, co stanowi jedną czwartą całego taboru.

Jak przypomina biuro prasowe Ratusza, poza klimatyzacją, nowe czerwoniaki mają też inne atuty - są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i osób podróżujących z wózkami dziecięcymi, a więc są to autobusy niskopodłogowe na całej długości, ze wszystkimi wejściami bezstopniowymi, wyposażone w systemy informacji dźwiękowej dla niedowidzących i niewidomych (zaangażowanie w ułatwianie życia osobom niepełnosprawnym docenił m.in. obecny podczas spotkania Adam Milewski, regionalny dyrektor sprzedaży w Solaris Bus&Coach, podkreślając, że po raz pierwszy spotkał się z tym, by klient tak duży nacisk kładł na ten aspekt). Poza tym pojazdy mają spełniać europejskie normy emisji zanieczyszczeń. Producent ma je dostarczyć w ciągu 150 dni.

W nowych czerwoniakach nie zabraknie również biletomatów, które cieszą się coraz większym popularnością wśród płocczan. Jak wskazywał szef Komunikacji Miejskiej, Janusz Majchrzak, w tej chwili już 25 proc. biletów pasażerowie kupują w autobusach. Coraz więcej z nich nie wysupłuje już również złotówek z portmonetki, tylko płaci zbliżeniowo kartą. Co warte uwagi - Płock jest jedynym miastem w kraju, w którym istnieje taka możliwość.

Służby prasowe Ratusza przypominają też, że projekt unijny wart ponad 9,7 mln zł (z których lwią część, bo aż 8,3 mln zł stanowi dotacja unijna) to nie tylko nowe solarisy, ale i m.in. ciekawa nowinka - wiaty przystankowe z elektronicznymi tablicami, informującymi o rzeczywistym czasie przyjazdu i odjazdu autobusu. Mają one pojawić się w Płocku do końca czerwca przyszłego roku. - Nasze miasto jest w skali kraju liderem w dziedzinie informacji pasażerskiej - chwalą w Ratuszu.

Fot. UMP

Czytaj też:
Nowe autobusy. Kosztowały tyle co molo

Nowe przystanki. Z kamerami i elektroniką

Nowinki w autobusach. Zobaczcie [FOTO]


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE