Reklama

Nowe bramki i nawierzchnia. SP 21 ma boisko do piłki ręcznej

Opublikowano:
Autor:

Nowe bramki i nawierzchnia. SP 21 ma boisko do piłki ręcznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe bramki, specjalna nawierzchnia i oświetlenie. Nastąpiło oficjalne otwarcie boiska do gry w piłkę ręczną. Powstało ono przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. - W naszej szkole dorastają przyszłe gwiazdy piłki ręcznej - mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Fabiszewski, dyrektor SP 21.

Nowe bramki, specjalna nawierzchnia i oświetlenie. Nastąpiło oficjalne otwarcie boiska do gry w piłkę ręczną. Powstało ono przy Szkole Podstawowej nr 21 w Płocku w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka. - W naszej szkole dorastają przyszłe gwiazdy piłki ręcznej - mówił podczas konferencji prasowej Krzysztof Fabiszewski, dyrektor SP 21.

Przyszkolne boisko dla przyszłych gwiazd szczypiorniaka to kolejny projekt zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Płocka, konkretniej 8. jego edycji. Obiekt już teraz służy najmłodszym płocczanom. To nowoczesne, w pełni wyposażone boisko, z którego korzystają uczniowie Szkoły Podstawowej przy ul. Chopina.

- Jak widać tego rodzaju projekty, wymyślone przez mieszkańców, dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, mogą służyć mieszkańcom - mówił podczas konferencji prasowej prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. - Dla mnie to też szczególne miejsce. Kilka lat temu otwieraliśmy tu orlik, teraz jest boisko do gry w piłkę ręczną. Z tego co wiem to kolejnym marzeniem dyrektora szkoły jest stół do teqball. Te też wkrótce spełnimy - zapowiadał włodarz miasta.

Budowa boiska do piłki ręcznej to zrealizowane marzenie Jerzego Nowakowskiego, byłego inżyniera miasta Płocka, radnego osiedla Dworcowa, jednego z pomysłodawcy powstania obiektu. Jak mówił podczas spotkania z dziennikarzami, to już kolejny projekt, który jest realizowany na osiedlu w ramach BOP. 

- Staramy się, aby co roku na osiedlu powstawały nowe inicjatywy - mówił pan Jerzy. - Są nowe place zabaw, parki rekreacji, jest też nowe boisko, na którym teraz się znajdujemy. Będzie ono służyć młodzieży, ale podejrzewam, że nie tylko. Cieszę się, że wspólnymi siłami udało się doprowadzić tę inwestycję do szczęśliwego końca - dodał po chwili.

Radości nie krył też dyrektor Szkoły Podstawowej nr 21 w Płocku. W jego opinii to kolejny krok w szkoleniu doskonałych piłkarzy ręcznych, z których SP 21 słynie - nie tylko w Polsce.

- Prawdopodobnie jesteśmy szkołą, która dostarczyła najwięcej piłkarzy naszej Ekstraklasie i nie tylko - mówił do zebranych dyrektor Krzysztof Fabiszewski. - Kamil Syprzak, nasz wychowanek, gra w PSG przynosząc chwałę naszemu miastu. Mamy bardzo rozległe plany, które są związane nie tylko z naszymi uczniami, ale i z całym Płockiem. Już teraz miasto zyskało jeden z najlepiej wyposażonych sportowo obiektów - przekonywał.

Dyrektor przyznał, że już teraz planuje kilka sportowych przedsięwzięć, w tym tych ogólnopolskich czy rangi europejskiej - to na nowoczesnych stołach do teqball, które wkrótce przyjadą do SP 21.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE