Reklama

Nowa wielka inwestycja na Cholerce

Opublikowano:
Autor:

Nowa wielka inwestycja na Cholerce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ciasnota, zdezelowany dach, który wygląda jakby miał zaraz spaść komuś na głowę - w takich warunkach uczą się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych. Ale będą się tak męczyć jeszcze niecałe dwa lata - w tym roku ma ruszyć budowa nowoczesnego kompleksu na Cholerce.

Ciasnota, zdezelowany dach, który wygląda jakby miał zaraz spaść komuś na głowę - w takich warunkach uczą się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Specjalnych. Ale będą się tak męczyć jeszcze niecałe dwa lata - w tym roku ma ruszyć budowa nowoczesnego kompleksu na Cholerce.

Zapowiedzi inwestycji, która poprawi warunki nauki uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących słyszało się już od jakiegoś czasu. Co prawda zgodnie z opinią Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w obecnym budynku przy Kossobudzkiego szkoła może funkcjonować w tym stanie do 2015 r., a uczniom dach na głowę nie spadnie, ale nie da się ukryć, że komfort tego funkcjonowania pozostawia wiele do życzenia. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że inwestycja zaczyna nabierać rumieńców - jak informuje biuro prasowe Ratusza, spółka Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz uzyskanie pozwolenia na budowę i pełnienie nadzoru autorskiego dla inwestycji na Cholerce.

Budynek szkoły, który stanie przy ul. Słonecznej, ma być dwukondygnacyjny, powierzchnia użytkowa wyniesie prawie 3,4 tys. m kw. W budynku zmieści się 15 klas (dziewięć dla podstawówki i sześć dla gimnazjum), a także gabinety terapeutyczne i rehabilitacyjne oraz sala gimnastyczna, a także pomieszczenia administracyjne i techniczne. Inwestycja obejmie również teren przed szkołą - powstanie boisko wielofunkcyjne z bieżnią, garaże, drogi wewnętrzne i parking. Ile pieniędzy pochłonie inwestycja, będzie wiadomo po rozstrzygnięciu przetargu.

Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Cały kompleks, z którego będzie korzystało ok. 90 uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności, ma powstać do 2015 r.

Na zdjęciach: ściana budynku szkoły przy Kossobudzkiego oraz wizualizacje Inwestycji Miejskich

Czytaj też: ?


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE