Reklama

Nowa siłownia, altana i sala biblioteczna

Opublikowano:
Autor:

Nowa siłownia, altana i sala biblioteczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizacje z Sierpca i okolic zrealizowały kolejne trzy projekty dla lokalnych społeczności. Od pięciu lat trwa program grantowy, wspierany przez Carlsberg Polska, mający browar w Sierpcu.

Organizacje z Sierpca i okolic zrealizowały kolejne trzy projekty dla lokalnych społeczności. Od pięciu lat trwa program grantowy, wspierany przez Carlsberg Polska, mający browar w Sierpcu.

To program "InicJaTyWy". Zaczęło się w 2014 r. W latach 2014 – 2018, w pięciu edycjach programu, zrealizowano 47 projektów dzięki wolontariatowi ponad 300 pracowników firmy Carlsberg. 

- W 2019 r. program zyskał nową formułę i został skierowany do organizacji pozarządowych oraz instytucji publicznych - informuje Jagoda Jastrzębska, kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska. - Spośród 25 zgłoszonych projektów w głosowaniu internetowym wybranych zostało dziwwieć: po trzy w każdej z lokalizacji browarów Carlsberg Polska – w Brzesku, Sierpcu i i Szczecinie. Na tegoroczną edycję programu firma przekazała 90 tys. zł, wraz z poprzednimi edycjami daje to kwotę 470 tys. zł. 

Co zrealizowano w Sierpcu i okolicy? Swoje pomysły zrealizowały trzy organizacje: Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie, Sierpeckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa Na Życie” oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Studzieńcu.

- Dzięki programowi InicJaTyWy, organizacje lokalne mogą uczynić coś pożytecznego dla społeczności, znają ich potrzeby. Ogromnie cieszy, iż projekty posłużą większej integracji mieszkańców. Mam nadzieję, że w przyszłym roku równie aktywnie lokalne organizacje będą się ubiegać o granty a wartościowe projekty będą wdrażane w życie – powiedział Jarosław Perzyński, burmistrz Sierpca. Miasto jest partnerem programu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie, dzięki otrzymanemu grantowi, przeprowadziła kompleksowy remont sali spotkań. Odnowione zostały ściany i podłoga, zakupiono nowe karnisze i zasłony, a także rzutnik multimedialny. Odnowiona sala będzie służyć m.in. seniorom, śpiewającym w chórze „Złota Jesień”, Zespołowi Tańca Ludowego Mochowo oraz mieszkańcom. Sala przy bibliotece stanowi bowiem jedyny ośrodek kultury w Gminie Mochowo.

Natomiast sierpeckie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Chorych na Raka "Szansa Na Życie" zadbało o skwer przy ul. Dworcowej. Udało się uporządkować teren, zrobić nasadzenia – w tym roślin miododajnych. Zainstalowano plenerową siłownię, która będzie służyć nie tylko członkom Stowarzyszenia, ale także mieszkańcom miasta.

Z kolei Koło Gospodyń Wiejskich w Studzieńcu utworzyło atrakcyjne miejsce do spotkań. Uprzątnięto teren wokół remizy, zbudowano drewnianą altanę i zamontowano grill, ławki oraz kosze do segregacji odpadów. Mieszkańcy Studzieńca, a także Rydzewa i Rachocina, będą mogli spotykać się w przyjaznym i estetycznym miejscu.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE