Reklama

Nowa siedziba POKiSu. Zobacz, jaka będzie

Opublikowano:
Autor:

Nowa siedziba POKiSu. Zobacz, jaka będzie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Odkąd kilka lat temu wyniósł się stamtąd Sphinx, budynek przy Tumskiej 13 stał pusty. Teraz ma się tam przenieść Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, są tez plany rozbudowy nowej siedziby.

Odkąd kilka lat temu wyniósł się stamtąd Sphinx, budynek przy Tumskiej 13 stał pusty. Teraz ma się tam przenieść Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, są tez plany rozbudowy nowej siedziby.

Za ciasna, zawilgocona, zagrzybiona z obskurnym odpadającym tynkiem - dotychczasowa siedziba POKiSu na rogu Tumskiej i Sienkiewicza vis a vis były domów Centrum już od lat pozostawiała wiele do życzenia i już od lat władze miasta główkowały, gdzie główną miejską instytucję kultury można by było przenieść. Przymiarek było sporo, mówiło się m.in. o budynku SDH-u, przebąkiwano nawet o wieżowcu po byłym Petropolu, wreszcie stanęło na należącej do Agencji Rewitalizacji Starówki kamienicy przy Tumskiej 13, w której wcześniej mieściły się m.in. restauracje Sphinx, wcześniej Mr Smarty’s, a jeszcze wcześniej klub Metalowiec. Dziś POKiS oficjalnie wynajął budynek od ARS.

Jak informuje Ratusz, w nowej siedzibie liczącej blisko 400 m kw. lada chwila będą się mieścić m.in. „Kino za rogiem”, pracownia multimedialna czy czynna także w weekendy bileteria. Będą się tam odbywały również niektóre zajęcia i warsztaty.

Po przeprowadzce części ośrodka do nowego lokum, POKiS chce docelowo rozbudować nową siedzibę - powiększyć ją o jedno piętro i o zaplecze z salą koncertową na podwórku na tyłach kamienicy, tak by zmieścił się tam cały ośrodek. Do końca tego roku powinny być już załatwione sprawy formalne związane m.in. z uzyskaniem pozwolenia na budowę czy wyłonieniem wykonawcy, roboty ruszyłyby w styczniu przyszłego roku. Nowa siedziba powinna być gotowa w 2014 r.

Jest jeden szkopuł - właścicielem części terenu na tyłach budynku, czyli tam gdzie miałaby powstać większa sala koncertowa, jest Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Zgoda. - Projekt rozbudowy, który mamy, zakłada budowę sali koncertowej na działce należącej do miasta, choć oczywiście marzeniem byłaby większa sala - wyjaśnił nam jednak Artur Wiśniewski, dyrektor POKiS. Sala, która powstanie na miejskiej działce, pomieści ok. 114 osób, budowa większej zależałaby od powodzenia negocjacji z PSS-ami.

Co stanie się z dotychczasową siedzibą na rogu Tumskiej i Sienkiewicza, gdy przeprowadzi się stamtąd cały już POKiS? Oficjalnie na razie nic nie wiadomo, ale z naszych informacji wynika, że najprawdopodobniej więcej miejsca będzie miał po prostu mieszczący się po sąsiedzku Młodzieżowy Dom Kultury.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE