Reklama

Nowa siedziba POKiS-u na ukończeniu. Będzie sala nagrań i kino [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa siedziba POKiS-u na ukończeniu. Będzie sala nagrań i kino [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace wykończeniowe w budynku po byłym Gimnazjum nr 2, do którego za niespełna dwa miesiące przeniesie się Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Trwają prace wykończeniowe w budynku po byłym Gimnazjum nr 2, do którego za niespełna dwa miesiące przeniesie się Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. 

Termin realizacji nie jest zagrożony i wszystko wskazuje na to, że na koniec czerwca uda się przekazać w pełni wyremontowany budynek. POKiS do tej pory gnieździł się w zrujnowanym budynku przy ul. Sienkiewicza. Miał tam do dyspozycji zaledwie 600 metrów kwadratowych. Za dwa miesiące wprowadzi się do ponad 3 tys. metrów kwadratowych. A co z poprzednią siedzibą? 

- Myślimy o remoncie - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. - Pamiętajmy, że w siermiężnych warunkach mieści się też Młodzieżowy Dom Kultury. Po przeniesieniu MDK-u obok, będziemy mogli wyremontować także tamten budynek. 

W miejscu sali gimnastycznej powstanie sala koncertowa, a oprócz tego będą też sale prób wokalnych, pracownia fotograficzna, sala baletowa, a nawet profesjonalna sala nagrań czy pracownia fotograficzna. Będzie też kameralna sala kinowa na 35-40 osób, wyposażona w fotele takie ja w komercyjnych placówkach. Swój kąt znajdzie tu "Kino za Rogiem". Na I piętrze 220 metrów kwadratowych zajmie też Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2. 

- Poszerzymy swoją działalność, będziemy bardziej dostępni dla mieszkańców - zapowiadał Radosław Malinowski, dyrektor POKiS-u. - Likwidujemy też bariery dla osób niepełnosprawnych. 

Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z windy, która dowiezie ich na każde piętro budynku. 

- Z oferty POKiS-u w zeszłym roku skorzystało 12,5 tysiąca osób. Warsztaty teatralne, muzyczne czy klub filmowy to kolejne setki, a nawet tysiące osób - mówił Nowakowski. - To też wyzwanie dla POKiS-u. Trzeba tę przestrzeń mądrze zagospodarować. Propozycje o których wiem są bardzo atrakcyjne. 

Aktualnie trwają prace wykończeniowe takie jak wymiana posadzek, montaż drzwi, szpachlowanie ścian i sufitów. Większość jest już ukończonych w 90%. Zakończona za to jest termomodernizacja budynku. 

[ZT]18366[/ZT]

Remont nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki trwa od sierpnia 2017 roku. Wykonawcą jest firma JARMAR z Łącka. Całkowity koszt prac to nieco ponad 4,6 mln złotych. Dofinansowanie z Unii Europejskiej wyniosło łącznie 2 mln 782 tys. 850 zł. Termin ukończenia prac przewidziano na 29 czerwca.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE