Reklama

Reklama

Nowa siedziba dla samorządu. Herb, atrium, wewnętrzny ogród i rowerownia

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMWM

Nowa siedziba dla samorządu. Herb, atrium, wewnętrzny ogród i rowerownia - Zdjęcie główne

foto UMWM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca 2024 r. ma powstać dokumentacja projektowa nowego obiektu, w którym znajdą się siedziby Sądu Apelacyjnego oraz samorządu Mazowsza. Nowy budynek ma powstać na tyłach gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie.

Reklama

- Podpisana została umowa z pracownią projektową Projekt Praga, która przygotowała zwycięską koncepcję architektoniczną. Od ponad 20 lat instytucje samorządowe wynajmują przestrzenie biurowe, ponieważ sejmik Mazowsza w momencie powołania nie otrzymał własnej siedziby - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Przy ul. Świętojerskiej 9 w Warszawie mają powstać dwa neomodernistyczne budynki wkomponowane w architekturę Starego Miasta.Gmach sejmiku (w odcieniach zieleni)  będzie z salą obrad oraz biurami dla mazowieckich instytucji. 

Wysokość została ograniczona do 19,5 m z szóstą kondygnacją wycofaną powyżej tej granicy do wysokości 23,5 m. 

– Przez 23 lata musieliśmy wynajmować salę, w której radni województwa mogli obradować. Nowy obiekt to szansa, aby nie tylko sejmik, ale także podległe nam instytucje i biura były skumulowane w jednym miejscu. To nie tylko wygoda, ale także w dłuższej perspektywie czasu spore oszczędności - podkreśla sekretarz województwa mazowieckiego, dyrektor urzędu Waldemar Kuliński.

Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 7 tys. mkw. Na parterze od strony zewnętrznej znajdzie się relief herbu województwa. Obiekt będzie wyposażony w atrium doświetlające biura, zaprojektowano też wewnętrzny ogród. Sala obrad będzie miała ponad 414 mkw., plus dwie galerie dla gości o łącznej pow. 272 mkw. W sumie sala pomieści ponad 350 osób. W obiekcie znajdą się także trzy sale posiedzeń komisji oraz pięć sal klubów sejmikowych.

- W garażu przewidziano 25 miejsc parkingowych plus cztery w terenie. Zaplanowano także rowerownię na 40 rowerów, miejsce dla kolejnych 20 będzie w pasażu - uzupełnia biuro prasowe UMWM.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy