Reklama

Nowa sieć taxi. Czym się wyróżni? [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Nowa sieć taxi. Czym się wyróżni? [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Green Taxi - tak nazywa się nowa sieć płockich taksówek, które wyruszą w miasto w czwartek po zmroku. Poznacie je po podświetlanych na zielono tzw. gapach, czyli lampach na dachach aut. Zapiszcie sobie ten numer telefonu: 795 272 272.

Green Taxi - tak nazywa się nowa sieć płockich taksówek, które wyruszą w miasto w czwartek po zmroku. Poznacie je po podświetlanych na zielono tzw. gapach, czyli lampach na dachach aut. Zapiszcie sobie ten numer telefonu: 795 272 272.

Poza podwózką do celu podróży kierowcy Green Taxi mogą nam zrobić zakupy, odwieźć nasze pociechy do szkoły czy na basen, a nawet odprowadzić samochód po weselu albo imieninach.

Założycielkę nowej korporacji znają już ci płocczanie, których w swoim czarnym passacie przemianowanym na" Majka Taxi" woziła wszędzie - do pracy, do lekarza, na zakupy, na imprezę, czasem na lotnisko. Co ciekawe, z wykształcenia jest prawnikiem, ale z zamiłowania - kierowcą. W końcu zwyciężyła ta druga pasja.

- Tata zaszczepił we mnie wielkie zamiłowanie do prowadzenia samochodu - wspomina.

Pracowała w korporacjach, ale przyszedł czas, gdy postanowiła stworzyć sieć od zera, po swojemu i na własnych warunkach. Teraz wraz ze swoim partnerem i z kilkunastoma taksówkarzami, z którymi zżyła się przez ostatnie miesiące, rusza z Green Taxi. Swą nazwę sieć zawdzięcza podświetlanym na zielono lampom na dachach aut.

Wiele osób ich dopinguje, wiele zniechęca

- Niektórzy uważają, że porywamy się z motyką na słońce, ale wierzymy, że nam się uda - mówi. - Gdy zaczynałam pracę w tym zawodzie, kobiet jeżdżących na taksówkach było niewiele, zresztą jest tak do tej pory. A jednak mi się udało i otrzymałam wiele dowodów sympatii oraz przywiązania pasażerów za które jestem wdzięczna. Liczę, że i teraz dadzą szansę moim współpracownikom.

Czym chcą zachęcić klientów?

-Przede wszystkim - mówi założycielka sieci - fachowymi, kulturalnymi kierowcami (wszyscy to licencjonowani taksówkarze), którzy nie tylko bezpiecznie dowiozą podróżnych do celu, ale również pomogą w innych sytuacjach np. zrobią i przywiozą zakupy, lekarstwa, odwiozą dzieci do szkoły czy na korepetycje, odholują auto, pomogą przy zmianie koła, odpalą silnik, gdy padnie akumulator, a także odprowadzą samochód pod dom na przykład po weselu czy imieninach. A wszystko w czystych, schludnych samochodach. Niektórzy przewiozą również zwierzęta.

- Dzięki swojemu doświadczeniu w pracy za kierownicą taksówki, wiem, jaki typ kierowców cenią pasażerowie - przekonuje. - Niekiedy młode kobiety, które woziłam, skarżyły się, że są zaczepiane czy nagabywane przez taksówkarzy. U nas nic takiego nie będzie miało miejsca. Ręczę za każdego z kierowców Green Taxi, to osoby odpowiedzialne, o wysokiej kulturze osobistej.

Dla wygody klienta uruchomiony zostanie również specjalny system powiadamiania, dzięki któremu pasażerowie nie będą musieli marznąć w oczekiwaniu na taksówkę czy się niecierpliwić. Gdy taxi będzie już na miejscu, system poinformuje o tym pasażera, dzwoniąc pod numer, z którego zamawiał taksówkę. W słuchawce usłyszymy automatyczne nagranie, że samochód już na nas czeka.

Współtwórczyni korporacji jest w niej na razie jedyną kobietą. - Mamy w planach wprowadzenie do grupy również innych pań - kierowców. Kobiety są mile widziane, bo moim zdaniem nie tylko dobrze jeżdżą, ale i łagodzą obyczaje - śmieje się właścicielka firmy. - Zapraszamy do nas panie, które chcą spróbować swoich sił. Pomożemy w dopełnieniu wszelkich formalności.

Nowe taksówki wyruszą w miasto w czwartek po zmroku, by w pełnej krasie można było zobaczyć zielone gapy.

Ceny i atrakcyjne rabaty

Na początek klienci mogą się spodziewać rabatów w wysokości 10 proc. ceny.

Dla stałych klientów zaplanowaliśmy program lojalnościowy polegający na tym iż co 10. zlecenie zrealizowane z tego samego numeru otrzyma rabat w wysokości 50 proc. ceny.

Znane są już ceny przewozów i tak:
w mieście za każdy przejechany kilometr zapłacimy 1,80 zł w taryfie I, czyli od poniedziałku do soboty w godzinach 6.00-22.00. W nocy (od 22.00 do 6.00), w niedziele i święta przez całą dobę, obowiązuje taryfa II przy której opłata wzrośnie do 2,70 zł za kilometr. Poza granicami miasta obowiązują ceny dla III taryfy (dzień) i IV taryfie (noc, niedziele i święta), które wynoszą kolejno 3,60 zł i 5,40 zł.

Atrakcyjne będą też ceny kursów powyżej 20 km za Płockiem, np. do Warszawy, Włocławka, Torunia czy na lotnisko w Modlinie - będą one ustalane indywidualnie.

 

Oto telefon do Green Taxi: 795 272 272


Taksówkę będzie można też zamówić poprzez stronę na Facebooku, warto polubić:

 

 

Fot. Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE