Reklama

Nowa miejska jednostka. Znamy nazwę

Opublikowano:
Autor:

Nowa miejska jednostka. Znamy nazwę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Potwierdziły się nasze informacje: na najbliższej sesji radni mają zdecydować, czy utworzyć nową jednostkę organizacyjną, z pomocą której do miejskiej kasy będą spływać czynsze z mieszkań w zasobie miasta. Jeśli powstanie, będzie się nazywała Zarząd Budynków Komunalnych.

Potwierdziły się nasze informacje: na najbliższej sesji radni mają zdecydować, czy utworzyć nową jednostkę organizacyjną, z pomocą której do miejskiej kasy będą spływać czynsze z mieszkań w zasobie miasta. Jeśli powstanie, będzie się nazywała Zarząd Budynków Komunalnych.

O nowym pomyśle skarbnika miasta pisaliśmy w ubiegłym tygodniu. Koncepcja zakłada utworzenie nowej jednostki budżetowej, przez którą do miejskiej kasy będą spływały czynsze z należących do miasta lokali. Na początek pod nadzór nowej jednostki przejdą budynki  administrowane przez Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej-TBS, bo tej spółce podlega największa część miejskiego zasobu, ale niewykluczone, że to wstęp do dalszych zmian w zarządzaniu mieszkalnictwem komunalnym. Jeśli radni przystaną na proponowaną zmianę, MZGM nadal będzie administrował lokalami, ale teraz dostanie za to wynagrodzenie i będzie miał nad sobą nadzór w postaci ZBK. Na czele jednostki stanie nowy dyrektor.

- Podstawowym celem zmiany jest to, aby wszystkie przychody związane z użytkowaniem lokali stanowiły przychód urzędu miasta, zaś wszystkie wydatki związane z utrzymaniem zasobu były wydatkami miasta finansowanymi z budżetu miasta - wyjaśnia Ratusz,

Nad uchwałą powołującą do życia nową jednostkę budżetową i określającą jej statut mają pochylić się radni na lutowej sesji rady miasta.

Obecnie w strukturze blisko 40 jednostek organizacyjnych miasta funkcjonuje m.in. 13 jednostek budżetowych, m.in. Miejski Zarząd Dróg, Miejski Zespół Obiektów Sportowych, Straż Miejska, Miejski Urząd Pracy, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zarząd Jednostek Oświatowych, a także jeden zakład budżetowy (Muniserwis), 14 miejskich spółek (m.in. MZGM, KM, MTBS), a także pięć instytucji kultury (m.in. MDK, POKiS, Książnica Płocka itd.).

Czytaj też:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE