Reklama

Nowa impreza na starówce. Nietypowa!

Opublikowano:
Autor:

Nowa impreza na starówce. Nietypowa! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak wynika z zapowiedzi Agencji Rewitalizacji Starówki, jeszcze w tym tygodniu po starówce zaczniemy jeździć na rolkach i wrotkach. Wszyscy miłośnicy kółek już teraz mogą powoli zacząć zbierać siły na cykl wydarzeń „Roller Dance”. Szykuje się niezła jazda i dużo tańca.

Jak wynika z zapowiedzi Agencji Rewitalizacji Starówki, jeszcze w tym tygodniu po starówce zaczniemy jeździć na rolkach i wrotkach. Wszyscy miłośnicy kółek już teraz mogą powoli zacząć zbierać siły na cykl wydarzeń „Roller Dance”. Szykuje się niezła jazda i dużo tańca.

Impreza została skierowana zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się jeździć, jak i dla bardziej zaawansowanych, którzy od jakiegoś czasu stanowią już część stale powiększającej się rolkarskiej społeczności.

– Chodzi o to, aby jak najwięcej ludzi było aktywnych – opowiada Tomasz Araucz, który poprowadzi bezpłatne warsztaty taneczne. – Nauczymy pierwszych kroków i ruchów. Zintegrujemy ze sobą młodych ludzi. Pewnie, że dobrze zabrać ze sobą z domu rolki czy wrotki, ale każdy może przyjść nawet w zwykłych butach. Na starówce znajdzie się dość miejsca dla wszystkich. Nie będzie żadnych zapisów – dodaje.

Instruktorzy z Czystej Formy Studio pokażą, w jaki sposób stawiać pierwsze kroki w tym popularnym, szczególnie latem, sporcie. Ci, którzy są już trochę bardziej obeznani z rolkarstwem, pokażą swój kunszt, współtworząc choreografią taneczną. Pojawią się także konkursy. Na zakończenie warsztatów wszyscy razem pobawią się przy swoich ulubionych rytmach. Podczas rolkowych dyskotek (Roller Party) uczestnicy wspólnie cofną się do roztańczonych lat 70. i 80. (stroje tematyczne mile widziane), kiedy na parkietach swoje triumfy odnosiła muzyka disco i funk. Pojawi się także hip-hop. I mały konkurs na miss i mistera balu.

„Roller Dance” to pierwsza taka inicjatywa w Polsce, która połączyła rolkarstwo i taniec. – Moją wizją jest zbudowanie zespołu profesjonalnych rolkowych tancerzy i tworzenie z nimi pokazów, które będzie można prezentować podczas rolkowych dyskotek, jak również oddzielne show – dopowiada jeszcze Araucz, który jako instruktor pracuje już dziesięć lat. – Chciałbym, aby „Roller Dance” zagościło w jak największej ilości miast w Polsce i wpisało się na stałe w rolkowe kalendarze imprez. Tuz obok takich masowych wydarzeń, jak „I Love Rolki” Tomasza Szymczyka czy „Nightskatingu” Marcina Myszkowskiego.

Zajęcia odbędą się w czterech terminach na placu Starego Rynku. Agencja Rewitalizacji Starówki, która jest głównym organizatorem imprezy, proponuje odrębne terminy dla dzieci (1 sierpnia w godzinach 18.00 – 20.00 i 5 września w godzinach 17.00 – 19.00) oraz dla pozostałych uczestników (21 i 28 sierpnia w godzinach 17.00 – 19.00), ale warto przyjść na wszystkie.

– Podczas pierwszego spotkania postaram się zapoznać uczestników z planem, co takiego zamierzamy zrobić na wielki finał, czyli właśnie na 5 września – mówi Araucz. – Podczas dwóch następnych każdy znajdzie coś dla siebie. Uczestnicy będą uczyć się spokojnie tańczyć i próbować wspólnie tworzyć jakąś choreografię. Ostatni etap to główna impreza, czyli wspólna zabawa na rolkach i wrotkach przy muzyce w światłach kuli disco, efektów mgły i baniek mydlanych – zarysowuje bliższe szczegóły wrześniowego widowiska, choć (jeśli wszystko dobrze pójdzie) być może szykuje się także gratka dla fanów nocnych przejazdów na rolkach ulicami miasta.

Zatem pamiętajcie, że pierwsze spotkanie już w najbliższy piątek, 1 sierpnia, na Starym Rynku o godzinie 18.00.

Fot.: UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE