Reklama

Nowa impreza? Co to jest Święto miasta?

Opublikowano:
Autor:

Nowa impreza? Co to jest Święto miasta? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W wydanym przez Ratusz kalendarzu jest napisane, że 11 maja, na tydzień przed Jarmarkiem Tumskim, możemy czuć się zaproszeni na... Święto Miasta. Zachodziliśmy w głowę, co to takiego.

W wydanym przez Ratusz kalendarzu jest napisane, że 11 maja, na tydzień przed Jarmarkiem Tumskim, możemy czuć się zaproszeni na... Święto Miasta. Zachodziliśmy w głowę, co to takiego.

W zamówionych przez Urząd Miasta kalendarzach ważniejsze imprezy miejskie zakreślono na kolorowo, by nie umknęły uwadze właścicieli kalendarzy. Jak już pisaliśmy, zaznaczono m.in. Piknik Lotniczy, Jarmark Tumski, główne festiwale, czyli Audioriver, Reggaeland, Summer Fall Festival itd.

Naszą uwagę przykuła jednak nieznana impreza zakreślona na weekend 9-11 maja, nazywa się wdzięcznie Święto Miasta. Co takiego? Czyżby nowa nazwa na Dni Historii Płocka? Okazuje się, że nie - Dni Historii nie mają jeszcze ustalonej daty, ale prawdopodobnie odbędą się tak jak w zeszłym roku razem z Jarmarkiem Tumskim, który zaplanowano w przedostatni weekend maja.

- Chcieliśmy tą nazwą zaciekawić odbiorców i - jak widać - udało się - wyjaśnia Monika Maron-Kozicińska, szefowa oddziału informacji miejskiej w płockim Ratuszu. - W tych dniach zaplanowaliśmy Piknik Europejski, szczególny, bo odbywający się w roku 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Przyjadą też nasi goście z krajów spoza Unii, a nazwa święto miasta pozwoli połączyć wszystkie te wydarzenia. Może zaciekawi też innych odbiorców, którzy przyjdą zobaczyć, co to takiego to święto miasta?

Na zdjęciu nieliczna publiczność, która w strugach deszczu wysłuchała koncerty Szymona Wydry i Carpe Diem podczas tegorocznego Pikniku Europejskiego, fot. Tomasz Miecznik/Portal Płock, więcej zdjęć w naszej galerii


Czytaj też:

Ratusz wydał 123 tys. zł na kalendarze

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE