Reklama

Nowa iluminacja Ratusza. Biało-czerwona!

Opublikowano:
Autor:

Nowa iluminacja Ratusza. Biało-czerwona! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez cały 2014 rok płocki Ratusz ma po zmroku świecić się na biało-czerwono. W ten sposób miasto chce włączyć się w obchody Roku Wolności ustanowionego z okazji 25. rocznicy upadku komunizmu.

Przez cały 2014 rok płocki Ratusz ma po zmroku świecić się na biało-czerwono. W ten sposób miasto chce włączyć się w obchody Roku Wolności ustanowionego z okazji 25. rocznicy upadku komunizmu.

Jak zapowiada biuro prasowe Ratusza, inauguracja obchodów Roku Wolności w Płocku, który został tak nazwany z inicjatywy prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z okazji przypadającej w tym roku  25. rocznicy wyborów do sejmu kontraktowego z 4 czerwca 1989 r.,  została zaplanowana na 1 lutego.  Wtedy właśnie w katedrze płockiej zostanie wystawione widowisko przygotowane przez chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses -  patriotyczne utwory muzyczne będą przeplatane poezją, również w wykonaniu chórzystów. Wśród autorów wierszy są twórcy od epoki romantyzmu do współczesności, m.in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Kazimierz Wierzyński, Krzysztof Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert. Tytuł widowiska  - "Myśmy wciąż do Niepodległej szli" zaczerpnięty jest z Marszu Sybiraków autorstwa Mariana Jonkajtysa. Oprócz "Marszu Sybiraków" będzie można usłyszeć także takie ważna dla minionego już okres utwory jak m.in. "Żeby Polska była Polską" czy "Mury".

Widowisko zostanie zaprezentowane 1 lutego w katedrze o godz. 19.00. Tego samego dnia, o godz. 20.30, zostanie też uruchomiona okolicznościowa iluminacja na budynku Ratusza. Będzie ona włączana po zmierzchu przez cały 2014 rok, podobnie jak przez cały rok  będą odbywać się przedsięwzięcia przypominające przełomowe wydarzenia z naszej najnowszej historii.

Zadaniami związanymi z obchodami z ramienia miasta będą koordynować trzy osoby - Cezary Supeł - pełnomocnik ds. współpracy z podmiotami prywatnymi, Mikołaj Łakomski, koordynator ds. Imprez i  Cezary Dzięcielski – kierownik Oddziału Obsługi Procesów Pracy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE