Reklama

Nowa hala za 7 mln zł prawie gotowa

Opublikowano:
Autor:

Nowa hala za 7 mln zł prawie gotowa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dobiega końca budowa nowej hali warsztatowej przy Budowlance. W nowoczesnych salach pierwsi uczniowie mają się uczyć fachu już od nowego roku szkolnego.

Dobiega końca budowa nowej hali warsztatowej przy Budowlance. W nowoczesnych salach pierwsi uczniowie mają się uczyć fachu już od nowego roku szkolnego.

Wczoraj budowę odwiedził prezydent Andrzej Nowakowski, po nowo powstających włościach oprowadziła go dyrekcja Zespołu Szkół Budowlanych Nr 1. 

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, umowę na budowę hali warsztatowej przy podpisano dokładnie dwa lata temu - w czerwcu 2011 r., dziś budowa ma się już ku końcowi, i hala i boiska sportowe powinny być gotowe do 30 czerwca.

W ramach inwestycji przy ul. Mościckiego powstała dwukondygnacyjna hala z parterowym łącznikiem między nią a starą częścią szkoły. W nowo powstającym budynku o powierzchni użytkowej ponad 2717,9m kw. mieszczą się m.in. cztery profesjonalne sale warsztatowe dla szkolących się w specjalnościach murarstwo, płytkarstwo i trzy sale dla specjalizujących się w instalacjach c.o, wodno-kanalizacyjnych i wentylacji, a także cztery sale wykładowe, pracownie komputerowe, szatnie i inne pomieszczenia. - Sale warsztatowe w wakacje zostaną wyposażone w nowe urządzenia i narzędzia, trwają już procedury wyłonienia dostawców urządzeń - zapowiada Konrad Kozłowski. - Procedura odbiorowa obiektu rozpocznie się w lipcu.

Pierwsi uczniowie mają uczyć się w nowych salach już w tym roku szkolny. Budowa hali pochłonęła w sumie ponad 7,3 mln zł.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE