Reklama

Nowa funkcja Wojciecha Jasińskiego

Opublikowano:
Autor:

Nowa funkcja Wojciecha Jasińskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezes Orlenu Wojciech Jasiński będzie zasiadał w radzie nadzorczej PKO BP - tak postanowiono podczas dzisiejszego walnego.

Prezes Orlenu Wojciech Jasiński będzie zasiadał w radzie nadzorczej PKO BP - tak postanowiono podczas dzisiejszego walnego.

Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy PKO Banku Polskiego, które odbyło się dziś, w czwartek, w Warszawie, dokonano zmian w składzie rady nadzorczej. Zmiany w radzie, a także w statucie spółki, były głównym punktami czwartkowego walnego.

Jak informuje portal Bankier.pl,  spośród pięciorga nowych kandydatów do rady nadzorczej  Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A zgłoszonych przez największego akcjonariusza, czyli przedstawiciela skarbu państwa, znalazł się Wojciech Jasiński, obecny prezes Orlenu i były minister skarbu państwa,  jeden z najbardziej zaufanych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego. Poza nim w radzie zasiedli Adam Budnikowski, Janusz Ostaszewski, Piotr Sadownik oraz Agnieszka Winnik-Kalemba. Prezes giganta paliwowego nie zasiadł w prezydium rady - nowym przewodniczącym  został Piotr Sadownik, a jego zastępcą - Agnieszka Winnik-Kalemba.

Minister skarbu państwa w wydanym komunikacie poinformował, że zmiany w statucie spółki miały na celu przywrócenie ogólnej zasady, zgodnie z którą rada nadzorcza ma prawo wpływać na kształt całego zarządu. - Dotychczas statut PKO BP był wyjątkiem od tej reguły, co w skrajnym przypadku mogło prowadzić do paraliżu decyzyjnego - uważa minister Dawid Jackiewicz. - Liczę też, że nowa rada nadzorcza – w oparciu o doświadczenia z ubiegłych tygodni – będzie wykazywać się ponadstandardową wrażliwością na kwestie związane z komunikacją z rynkiem i klientami.

W strukturze akcjonariatu PKO BP skarb państwa ma 29,43 proc. udziałów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE