Reklama

Reklama

Nowa firma kontrolerska. Cel: miesięcznie minimum 50 tysięcy kontroli

Opublikowano: 15 listopada 2017 18:24
Autor:

Nowa firma kontrolerska. Cel: miesięcznie minimum 50 tysięcy kontroli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komunikacja Miejska zmieniła firmę, która zajmie się przeprowadzaniem kontroli ważności biletów w autobusach.

Reklama

Komunikacja Miejska zmieniła firmę, która zajmie się przeprowadzaniem kontroli ważności biletów w autobusach.

- Teraz ważność biletów sprawdza firma Callpay Windykacja – informuje miejska spółka. - Obecnie kontrolerzy przed rozpoczęciem pracy, raportują nam za pomocą urządzenia mobilnego swoją pozycję GPS oraz numer kontrolowanej linii. Dzięki temu na bieżąco Komunikacja Miejska wie gdzie są. W ciągu miesiąca przeprowadzą minimum 50 tysięcy kontroli biletowych i będą się one troszkę różnić od dotychczasowych.

O co chodzi? Każdy kontroler będzie wyposażony w nowoczesny smartfon i przenośną drukarkę. Z punktu widzenia pasażera, zmiany w sposobie przeprowadzania kontroli nie będą mocno zauważalne. W autobusie podejdzie do nas kontroler i poprosi o bilet. A gdyby stwierdził jazdę na gapę, opłata dodatkowa będzie wystawiana z urządzenia mobilnego, zamiast opłaty wypisywanej ręcznie, dzięki czemu stanie się bardziej czytelna. - Wprowadzenie takiego systemu umożliwia sprawniejsze działanie, mniejszą ilość popełnianych błędów oraz większą wygodę dla pasażera – tłumaczą w Komunikacji Miejskiej.

Callpay Windykacja uruchomiła specjalną infolinię dla pasażerów. Wszelkie wątpliwości dotyczące kontroli biletowych wyjaśnimy dzwoniąc pod nr tel.: 614 111 614

Przypominamy również, że jeśli ktoś dostanie mandat za jazdę bez biletu może liczyć na  50 lub 30 procentowy rabat, jeśli opłaci należności w ciągu trzech dni od dnia wystawienia wezwania. Wówczas jego zobowiązanie zostanie obniżone o połowę. A jeśli nie zdąży, ma szansę na 30 procentową obniżkę, która obowiązuje do siódmego dnia od wystawienia wezwania. Później należy opłacić całość, czyli 280 zł. Dlatego, aby ułatwić możliwość skorzystania z rabatu, dwóch kontrolerów będzie wyposażonych w terminale płatnicze, co umożliwi natychmiastowe opłacenie mandatu. 

A zatem, aby uniknąć większego wydatku z naszego portfela lub z konta, wystarczy mieć ważny bilet podczas kontroli, kupiony wcześniej np. w biletomacie w autobusie (jeśli ten ma awarię to kierowca sprzeda bilet), są też biletomaty stacjonarne (w Galerii Wisła, na Skarpie i w Al. Jachowicza), w kioskach, w punktach sprzedaży. Można również skorzystać z aplikacji na smartfony: SkyCash i moBilet.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (18)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.