Reklama

Nowa firma będzie kontrolowała bilety w płockich autobusach

Opublikowano:
Autor:

Nowa firma będzie kontrolowała bilety w płockich autobusach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 listopada bilety w autobusach Komunikacji Miejskiej sprawdzać będą przedstawiciele firmy Serinus, w której połowę udziałów ma firma ochroniarska. Kontrolerzy przeprowadzą 60 tysięcy kontroli rocznie.

Od 1 listopada bilety w autobusach Komunikacji Miejskiej sprawdzać będą przedstawiciele firmy Serinus, w której połowę udziałów ma firma ochroniarska. Kontrolerzy przeprowadzą 60 tysięcy kontroli rocznie.

To ważna wiadomość dla pasażerów Komunikacji Miejskiej - od 1 listopada to, czy nie jedziemy na gapę, będą sprawdzali kontrolerzy Serinus, a nie - jak dotąd - firmy Aspekt. W autobusach wszystkich linii spotkamy 12  kontrolerów Serinusa.

- Umowa z z firmą Aspekt obowiązywała do 31 października, a firma Serinus została wyłoniona w drodze postępowania przetargowego - mówi Kinga Wochowska, rzeczniczka Komunikacji Miejskiej. 

Umowę między Serinusem a Komunikacją Miejską zawarto na rok. W tym czasie pracownicy firmy mają przeprowadzić pięć tysięcy kontroli biletów miesięcznie. Ich zadaniem będzie także wypisywanie wezwań do zapłaty, sporządzanie protokołów za przejazd bez ważnego biletu, a także informowanie Komunikacji Miejskiej o przypadkach zakłócania porządku czy niszczenia mienia w autobusach i na przystankach. 

Jak informuje firma kontrolerska, połowę jej udziałów ma spółka RR Security działająca w sektorze ochrony osób i mienia. Płock to trzecie miasto - po Toruniu i Elblągu, w którym firma świadczy tego typu usługi dla samorządowego przedsiębiorstwa kontroli biletów, ale RR Security jest też właścicielem firmy Reflex, która kontroluje bilety w Lublinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE