Reklama

Noc w ZOO. Pierwszy raz na świecie!

Opublikowano:
Autor:

Noc w ZOO. Pierwszy raz na świecie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie stać Cię na safari, a chcesz przeżyć przygodę swojego życia? Płocki ogród zoologiczny czeka właśnie na Ciebie.

Nie stać Cię na safari, a chcesz przeżyć przygodę swojego życia? Płocki ogród zoologiczny czeka właśnie na Ciebie.

Chcesz nakarmić słonia, zobaczyć, jak śpi żyrafa czy podsłuchać puszczyka? Zgłoś się do płockiego Ogrodu Zoologicznego. Ale czasu pozostało niewiele, bo impreza organizowana jest już w piątek 5 lipca.  ZOONOOOC to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce i na świecie.

Pomysłodawcą jest Michał Łukasiewicz. – Zawsze miałem szalone pomysły. Ten wydał mi się możliwy do realizacji. Dlatego szukałem osób, które mogłyby mi pomóc, miały możliwości i potencjał. No i przyjechałem do Płocka – mówił znany podróżnik i dziennikarz telewizyjny podczas czwartkowej konferencji prasowej. – Odwiedziłem ogród i spotkałem ludzi, którzy z entuzjazmem przyjęli mój pomysł. Chcieliśmy pokazać, że czas można spędzić zupełnie inaczej. Chcieliśmy dać coś takiego czego jeszcze nie było.

Dla płockiego ZOO to kolejny sposób na spopularyzowanie działalności, pokazanie życia ogrodu od tzw. kuchni. Zwiedzający każdego dnia od 9 do 19 mogą oglądać jedynie część życia mieszkających tam zwierząt. Ale pewnie niejedna osoba chciałaby dowiedzieć się, co zwierzęta robią w nocy? Dzięki organizatorom ZOONOCY będzie można odpowiedzieć sobie na to pytanie. Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów jest również przygotowanie posiłków dla zwierząt i sprzątanie klatek.

Płocka impreza zyskała niespodziewanie duży rozgłos w całym kraju. Na liście uczestników znaleźli się ludzie z Krakowa, Warszawy i Łodzi. Swój udział w  ZOONOOOCY zapowiada również grupa niewidomych z Wrocławia, dla której przygotowane zostały specjalne przewodniki.

Specjalnie opracowane, napisane w języku Braille’a, ułatwią niewidomym poznanie wielu zwierząt. Przewodnik można bezpłatnie wypożyczać w kasie ogrodu. Nie tylko w czasie nocnego safari. Dla zwiedzających ogród dostępny jest cały czas.

Rozpoczęcie ZOONOOOCY przewidziane zostało na 20. Do 23 trwać będzie wpuszczanie uczestników. Każdy z nich będzie musiał wypełnić specjalną kartę zgłoszeniową i posiadać dowód osobisty. Niepełnoletni mogą wchodzić tylko z dorosłymi opiekunami.

Na pewno nie zostaną wpuszczone osoby pod wpływem alkoholu. Nie będzie można straszyć zwierząt, czy w jakikolwiek sposób zakłócać ich spokoju. Opiekunowie przy wybranych ekspozycjach będą opowiadać o swoich podopiecznych. W planach jest zorganizowanie ogniska, przy którym nastąpi przywitanie, przypomnienie zasad bezpieczeństwa i regulaminu imprezy.

O 23 rozpocznie się cisza nocna. Będzie można wówczas rozlokować się w wygodnym miejscu i poczuć bliskość natury. Niewielkie pole namiotowe będzie przygotowane z myślą o rodzinach z małymi dziećmi. Reszta uczestników ma być na „safari”. Słuchać i cieszyć się dzikością przyrody.

Aby spędzić tak wyjątkową noc, nie trzeba wiele. Wystarczy śpiwór, karimata i płaszcz przeciwdeszczowy. – Zamówiłem pogodę. Ma być piękne gwiaździste niebo. Jednak nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Jeżeli popada, też będzie w porządku – mówił na konferencji prasowej dyrektor ZOO Aleksander Niweliński. – To przyroda i na zwierzęta też pada deszcz. Najwyżej żaby nie będą rechotały, a my z cukru nie jesteśmy. Ma być śmiesznie i wesoło.

Fot. Lena Rowicka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE