Reklama

Niezwykła kampania. Sześć zdjęć, na każdym to samo pytanie...

Opublikowano:
Autor:

Niezwykła kampania. Sześć zdjęć, na każdym to samo pytanie... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Słowa mają moc, podobnie fotografie. Siła obrazu bywa tak duża, że te słowa stają się zbędne. Widzimy i rozumiemy intencję twórców kampanii społecznych, którzy starają się zwrócić uwagę na problem. Na potrzeby akurat tej kampanii powstało sześć niepozornych zdjęć. Te już opublikowane przedstawiają dzieci i młodzież taką, jaką spotykamy każdego dnia na ulicach jakiegokolwiek miasta, dużego i małego, wielkiej aglomeracji czy małej wsi. Jednocześnie pytają: - Kto z nich ma autyzm - umiesz odróżnić?

Słowa mają moc, podobnie fotografie. Siła obrazu bywa tak duża, że te słowa stają się zbędne. Widzimy i rozumiemy intencję twórców kampanii społecznych, którzy starają się zwrócić uwagę na problem. Na potrzeby akurat tej kampanii powstało sześć niepozornych zdjęć. Te już opublikowane przedstawiają dzieci i młodzież taką, jaką spotykamy każdego dnia na ulicach jakiegokolwiek miasta, dużego i małego, wielkiej aglomeracji czy małej wsi. Jednocześnie pytają: - Kto z nich ma autyzm - umiesz odróżnić?

Płockie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi” powstało w 2004 r., w listopadzie świętowali 15-lecie istnienia. Przy okazji jubileuszu zainaugurowali kampanię społeczną, której celem jest destygmatyzacja osób ze spektrum autyzmu. To jak? Kto z nich ma autyzm? Umiesz odróżnić? Nie oceniaj po okładce - proszą. Do nabycia są również kalendarze nawiązujące do kampanii. Na razie opublikowano część zdjęć, pozostałe dopiero ujawnią na stronie stowarzyszenia na Facebooku.

- Autyzm to zaburzenie neurorozwojowe, które sprawia, że osoby nim dotknięte zachowują się czasem inaczej, może dziwnie, zaskakująco dla świata neurotypowych. Niestety nie mają na swoje zachowanie wpływu, mając często przy tym świadomość, że ich zachowanie nie jest społecznie pożądane.

Chodzi o to, aby zrozumieć, a nie oceniać, zaakceptować, nie doprowadzić do wykluczenia danej osoby ze środowiska z powodu zachowania, na które ona nie ma wpływu. To silniejsze od niej. - Nie chcieć czegoś, nie chcieć aż do obrzydzenia, ale być mimo to zmuszanym do czynienia tego, jakby pod wpływem niewidzialnej siły, to jest tragedia - napisał Dietmar Zollner w książce "Gdybym mógł z wami rozmawiać". Starał się w niej przedstawić świat dziecka, któremu dźwięki sprawiają ból, dziecka, które krzyczy, chociaż nie chce tego robić.

Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi” obejmuje kompleksową terapią dzieci z autyzmem i podobnymi zaburzeniami, aby jak najbardziej umożliwić im start w życie bez etykiety „autyzm”, pomóc nabyć, rozwinąć i zautomatyzować te wszystkie umiejętności, które determinują samodzielne życie.

[ZT]22187[/ZT]

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE