Reklama

Nietypowa premiera. Bajka terapeutyczna

Opublikowano:
Autor:

Nietypowa premiera. Bajka terapeutyczna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Maluchy i ich rodzice mogą czuć się zaproszeni na wyjątkowy spektakl - bajkę terapeutyczną, która pomoże dzieciom poradzić sobie z lękiem. Autorom bajki przyświeca myśl, by już zawczasu zapobiegać zaburzeniom lękowym.

Maluchy i ich rodzice mogą czuć się zaproszeni na wyjątkowy spektakl - bajkę terapeutyczną, która pomoże dzieciom poradzić sobie z lękiem. Autorom bajki przyświeca myśl, by już zawczasu zapobiegać zaburzeniom lękowym.

To nietypowa premiera - jutro w POKiS-ie zostanie wystawiona bajka terapeutyczna dla najmłodszych widzów. „Mały  Kapitan Gwiezdnej Floty” to historia chłopca, który zostaje sam w domu i musi zmierzyć się ze swoimi największymi lękami i stawić czoła dziecięcym wyzwaniom, za towarzysza zmagań mając jedynie pluszowego misia Norberta.

Spektakl, wspólne dzieło reżysera teatralnego Łukasza Jarzyńskiego oraz psychologa Agnieszki Okuniewskiej, to bajka terapeutyczna - narzędzie wykorzystywane w pracy psychoedukacyjnej z dziećmi.  

- Bajki terapeutyczne pomagają dzieciom w radzeniu sobie w różnych, trudnych dla nich sytuacjach, które dorosłym mogą wydawać się błahe - wyjaśniają twórcy spektaklu. -  W tej bajce skoncentrowaliśmy się na temacie lęku u dzieci i strategiach radzenia sobie z nim, gdyż jest to jedna z pierwszych silnych emocji jakie doświadczają dzieci, mających wpływ na nasze późniejsze funkcjonowanie jako osoby dorosłe. Zaburzenia lękowe mogą dotykać nawet do 20% dzieci i nastolatków oraz negatywnie wpływają na rozwój psychospołeczny, dlatego warto podejmować wszelkiego rodzaju działania mające na celu zapobieganie oraz wspieranie dzieci w radzeniu sobie z nimi.

Jednym z takich działań jest właśnie omówienie dziecięcych problemów w bajkach, dzięki którym maluchy poznają świat. Teatr z jego aktorami, scenografią, oprawą muzyczną jeszcze lepiej przemówią do dziecięcej wyobraźni.

Przedstawienie kończy się spotkaniem z występującymi w bajce aktorami Teatru Form Wielu, którzy wraz z psychologiem omówią rzeczywiste sytuacje, w których dzieci reagują lękiem i wskażą, jak sobie  z nim radzić.

Premiera bajki terapeutycznej już jutro, w piątek 20 listopada 2015 r. o godz. 18.00 w POKiS przy ul. Tumskiej. Cena biletów – 5 zł. Kolejne spektakle zostały zaplanowane w poniedziałek 23 listopada.


Fot. materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE