Reklama

Nietypowa pomoc w relacjach. Kucyki...

Opublikowano:
Autor:

Nietypowa pomoc w relacjach. Kucyki... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To nietypowe warsztaty - komunikacji międzyludzkiej i relacji między dziećmi i ich rodzicami mają nauczyć... kucyki.

To nietypowe warsztaty - komunikacji międzyludzkiej i relacji między dziećmi i ich rodzicami mają nauczyć... kucyki.

Warsztaty, w których terapeutą są konie, są skierowane do rodzin z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym. Jak wyjaśnia jedna z pomysłodawczyń projektu, psycholożka Agnieszka Okuniewska,   to właśnie tego typu zajęcia pomagają w nauce budowania dobrych, zdrowych relacji w rodzinie i kształtowaniu odpowiednich wzorców wychowawczych. To nowatorska metoda pracy nad sobą i swoją rodziną w oparciu o kontakt z tymi mądrymi i uroczymi zwierzętami, a przy tym możliwość spędzenia czasu z najbliższymi.

- Proponowane przez nas warsztaty wykorzystują innowacyjną metodę Horse Assisted Education, czyli naukę w asyście koni - wyjaśniają pomysłodawcy. - Oznacza to, że ludzie uczą się od koni zachowań i wartości prospołecznych, prorodzinnych.

Warsztaty trwają  jeden dzień (8 godzin) i realizowany jest w pensjonacie Boss w Nowych Grabiach w gminie Gąbin. W warsztatach może wziąć udział 8-10 osób dorosłych oraz ich dzieci.

Pomysłodawcy chcieliby, aby w warsztatach mogły uczestniczyć również rodziny o niższym statusie materialnym, których nie stać  na opłacenie zajęć, dlatego uśmiechnęli się do darczyńców, zgłosili swój projekt na stronie polakpotrafi.pl i liczą na hojność Polaków.  Organizacja jednodniowych warsztatów dla kilkunastu uczestników to koszt ok. 4 tys. zł, a że w planach są dwie edycje, potrzeba ok. 8 tys. zł. Zebrane od darczyńców pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wynajem kucyków, placu do ćwiczeń, sali szkoleniowej, obiad dla uczestników, materiały szkoleniowe itd.

Więcej o projekcie Ź jak źrebak, czyli do kogo należy ostatnie słowo na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/zrebak

Fot. materialy organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE