Reklama

Nieoczekiwany skutek zakazu handlu w niedzielę. Będzie zmiana rozkładu?

Opublikowano:
Autor:

Nieoczekiwany skutek zakazu handlu w niedzielę. Będzie zmiana rozkładu?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziś mija dokładnie miesiąc od pierwszej niedzieli, podczas której obowiązywał zakaz handlu. Obostrzenia wpłynęły nie tylko na funkcjonowanie sklepów, ale także... liczbę pasażerów Komunikacji Miejskiej. Dlaczego?

Dziś mija dokładnie miesiąc od pierwszej niedzieli, podczas której obowiązywał zakaz handlu. Obostrzenia wpłynęły nie tylko na funkcjonowanie sklepów, ale także... liczbę pasażerów Komunikacji Miejskiej. Dlaczego?

Od 11 marca w cztery z pięciu niedziel obowiązywał zakaz handlu (jedna z nich to Wielkanoc). Zamknięte pozostają wszystkie duże sklepy i galerie handlowe, w których działają tylko niektóre restauracje czy strefy rekreacyjne. Pasażerowie, z którymi rozmawialiśmy wskazywali, że w te niedziele obłożenie autobusów jest wyraźnie mniejsze. Zapytaliśmy w Komunikacji Miejskiej, czy ten trend jest odczuwalny. 

- Rzeczywiście, w niedziele wolne od handlu zauważyliśmy spadek liczby pasażerów - potwierdza Kinga Wochowska, rzecznika prasowa KM Płock. - Jednocześnie w soboty poprzedzające niedziele z zakazem handlu odnotowaliśmy wzrost liczby pasażerów. Nie przeprowadzaliśmy jeszcze szczegółowych badań, ale na podstawie wstępnych obserwacji i  liczby sprzedanych biletów możemy określić, że wszystko wychodzi na zero. 

Rzeczniczka dodaje, że dotyczy to tylko niektórych linii, bo nie wszystkie dowożą płocczan w pobliże dużych sklepów. Obserwacje będą nadal prowadzone, choć na razie zmiana rozkładu nie jest planowana. Z drugiej strony nie można jej też wykluczyć. 

- Jeśli zauważymy, że w te soboty potrzeba więcej kursów, a w niedziele niektóre moglibyśmy zawiesić, możemy zawnioskować o zmianę rozkładu - wyjaśnia. - Na tę chwilę nie ma jednak takiej potrzeby. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE