Reklama

Niemcy trzy razy próbowali odebrać klucze. Tajemnice na spacerze

Opublikowano:
Autor:

Niemcy trzy razy próbowali odebrać klucze. Tajemnice na spacerze - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza już w niedzielę o godz. 12 do wzięcia udziału w akcji „Odkryj z nami Płock”. Tym razem wraz z przewodnikami można będzie odkryć wiele tajemnic Katedry Mariawickej - Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna zaprasza już w niedzielę o godz. 12 do wzięcia udziału w akcji „Odkryj z nami Płock”. Tym razem wraz z przewodnikami można będzie odkryć wiele tajemnic Katedry Mariawickej - Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

PLOT już po raz 10. organizuje bezpłatną akcję turystyczno-edukacyjną „Odkryj z nami Płock”. W poprzednich latach cieszyła się ogromną popularnością, płocczanie i turyści chętnie odkrywali historię miasta oraz jego liczne atrakcje turystyczne. 

W tym roku w wybrane soboty i niedziele wakacji o godz. 12 ze Starego Rynku przewodnicy prowadzą grupy do ciekawych miejsc w Płocku. W niedzielę 23 sierpnia trasa będzie krótka, bo tylko do Katedry Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. To niezwykle ciekawe miejsce. Świątynia wybudowana została z inicjatywy św. Marii Franciszki Kozłowskiej w latach 1911-1914. Poza kościołem w skład kompleksu budynków wchodzi także klasztor - siedziba władz Kościoła Starokatolickiego Mariawitów. 

Warto podkreślić, że w trakcie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej świątynia była otwarta dla wiernych i odbywały się w niej nabożeństwa. Niemcy trzykrotnie próbowali odebrać klucze - bezskutecznie.

W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną PLOT zapewnia większą niż zwykle liczbę przewodników. Obowiązkowe są: dezynfekcja rąk, zasłanianie nosa i ust poprzez noszenie masek ochronnych, przyłbic itp. oraz utrzymanie dystansu 2 m od innych osób.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE