Reklama

Niemal 4 miliony złotych. To nie była korzystna umowa dla miasta

Opublikowano:
Autor:

Niemal 4 miliony złotych. To nie była korzystna umowa dla miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 2006 roku, jeszcze za prezydentury Mirosława Milewskiego, wynajęto budynek przy ul. Sienkiewicza 36 na obecną siedzibę Płockiej Galerii Sztuki. Okazuje się, że słono za to płacimy.

W 2006 roku, jeszcze za prezydentury Mirosława Milewskiego, wynajęto budynek przy ul. Sienkiewicza 36 na obecną siedzibę Płockiej Galerii Sztuki. Okazuje się, że słono za to płacimy.

W poniedziałek radni z komisji kultury, sportu i turystyki udali się z wizytą do Płockiej Galerii Sztuki, zapoznali się z działalnością i posłuchali o najbliższych planach. Przy okazji jednogłośnie pozytywnie zaopiniowali wniosek na 10 tys. zł w zakresie wymiany oświetlenia w Galerii Kreski.

O wysokich opłatach za wynajem dla PGS wspominało się listopadzie 2016 roku, kiedy debatowano nad Płockim Programem Rewitalizacji. Umowa była wyjątkowo niekorzystnie skonstruowana, że przez wiele lat nie dało rady jej wypowiedzieć. Szukano nowego budynku do zaadaptowania i znaleziono, pod drugiej stronie tej samej ulicy, z adresem Sienkiewicza 51. Snuto pierwsze plany. Po pierwsze była to lokalizacja blisko ulicy Tumskiej, a po drugie chodziło o pozyskanie środków na rewitalizację starszego budynku. Jak dowiedzieliśmy się od przewodniczącego komisji, Michała Sosnowskiego, radnych poinformowano, że jeszcze nie ma koncepcji na nowe zagospodarowanie przyszłej siedziby PGS. Ta powinna pojawić się niebawem.

Ponadto radni dowiedzieli się, że miesięczny czynsz dla PGS – a dodajmy, że płacony od 2006 roku – wynosi 30 tys. zł. Rocznie płacimy więc 360 tys. zł, czyli jak dotąd miasto wydało na wynajem około 4 mln zł. Przypomnijmy, że tyle miałaby kosztować adaptacja byłego gimnazjum na nową siedzibę dla Płockiego Ośrodka Kultury Sztuki. W tym zakresie jest spora szansa na uzyskanie unijnego dofinansowania. 

[ZT]13932[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE