Reklama

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów

Opublikowano:
Autor:

Nielegalne papierosy zabezpieczone przez policjantów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak podaje płocka policja policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad 0,5 kg. krajanki. W związku z nielegalnym handlem od początku roku zostało już zatrzymanych 10 osób.

Jak podaje płocka policja policjanci zabezpieczyli ponad 400 paczek papierosów i ponad 0,5 kg. krajanki. W związku z nielegalnym handlem od początku roku zostało już zatrzymanych 10 osób. 

- Policjanci ustalili mężczyznę, który na targowisku w Drobinie mógł handlować papierosami bez polskich znaków akcyzy - wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy płockiej policji. - Funkcjonariusze pojechali do Drobina, gdzie zatrzymali 48-letniego Ormianina. Mężczyzna przy sobie i w swoim samochodzie miał łącznie 404 paczki papierosów i 0,55 kg. krajanki tytoniowej bez znaków polskiej akcyzy.

Ormianin został przewieziony do KMP w Płocku, gdzie został przesłuchany w związku z powyższą sprawą. Mężczyzna przyznał się do posiadania nielegalnych papierosów. W wyniku dalszych czynności ustalono wartość opłat z tytułu podatków i opłat celnych. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu podatku vat i akcyzy oraz opłat celnych wyniosłyby łącznie blisko 10 tys. zł.

- Po przesłuchaniu mężczyzny, materiały zgromadzone w sprawie zostały przekazane do Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego, gdzie zostaną wykonane dalsze czynności - dodaje rzecznik. 

Od początku 2018 roku płoccy policjanci wszczęli 10 postępowań w sprawie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. W ramach tych spraw zabezpieczyli oni blisko tysiąc paczek papierosów oraz około kilograma krajanki tytoniowej i zatrzymali 10 osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE