Reklama

Nielegalna fabryka na prywatnej posesji. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą

Opublikowano:
Autor:

Nielegalna fabryka na prywatnej posesji. Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nielegalną fabrykę zlikwidowali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano sześć osób, którym już przedstawiono zarzuty. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kilka milionów złotych.

Nielegalną fabrykę zlikwidowali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego. Zatrzymano sześć osób, którym już przedstawiono zarzuty. Straty Skarbu Państwa oszacowano na kilka milionów złotych.

Funkcjonariusze CBŚP pracowali nad tą sprawą od dawna, aż dzięki zebranym informacjom wpadli na trop, który poprowadził ich do małej miejscowości niedaleko Płocka, gdzie na prywatnej posesji znaleźli niemal 1,9 miliona papierosów i ponad 3,5 tony krajanki tytoniowej.

W trakcie działań w fabryce znajdowały cztery osoby (w tym troje było obywatelami Ukrainy), które zostały zatrzymane. Zabezpieczono znajdujące się w pomieszczeniu maszyny do produkcji papierosów, a także niezbędne do produkcji papierosów komponenty. W trakcie oględzin linii produkcyjnej dokonywanych przez śledczych, na teren posesji wjechał samochód dostawczy. Przywiózł ponad 1,7 tony krajanki tytoniowej przeznaczonej do produkcji papierosów.. Także i ten mężczyzna od razu został zatrzymany, podobnie jak właściciel hali, w której nielegalnie produkowano papierosy.

Jak dotąd ustalono, że w fabryce do chwili jej zlikwidowania można było wyprodukować około 25 milionów sztuk papierosów. 

- Zabezpieczone w trakcie przeszukania wyroby akcyzowe w postaci krajanki tytoniowej i papierosów naraziłyby Skarb Państwa na straty rzędu kilku milionów złotych – czytamy na stronie CBŚP. - Wszystkie zatrzymane osoby usłyszały w Pomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz karno-skarbowe. Jednemu z mężczyzn przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, za co zgodnie z kodeksem karnym grozić może kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Gdańsku, na wniosek Prokuratury nadzorującej śledztwo, aresztował zatrzymane osoby na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE