Reklama

Niektórzy uczynili z tego sztukę. Powalczą o mistrzostwo Płocka

Opublikowano:
Autor:

Niektórzy uczynili z tego sztukę. Powalczą o mistrzostwo Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozwiązywanie krzyżówek to nie tylko świetna okazja do zabicia czasu, ale też do poszerzenia horyzontów. Od kilkunastu lat najlepsi z najlepszych rywalizują nawet w zawodach. Za niespełna trzy tygodnie czołowi szaradziści powalczą o tytuł mistrza Płocka.

Rozwiązywanie krzyżówek to nie tylko świetna okazja do zabicia czasu, ale też do poszerzenia horyzontów. Od kilkunastu lat najlepsi z najlepszych rywalizują nawet w zawodach. Za niespełna trzy tygodnie czołowi szaradziści powalczą o tytuł mistrza Płocka. 

W podróży, na plaży czy w relaksie w ogródku - krzyżówki to świetny towarzysz. Niektórzy rozwiązywanie łamigłówek przenoszą na inny, mistrzowski poziom i regularnie startują w szaradziarskich zawodach. Nie chodzi w nich bynajmniej o rozwiązywanie zwyczajnych "panoramicznych". 

- Na turniej może zgłosić się każdy kto lubi rozwiązywać krzyżówki. W zeszłym roku udział wzięło 51 osób z całej Polski - mówi Robert Romanowski, organizator turnieju. - Mistrzostwa Płocka cieszą się coraz większą popularnością wśród szaradzistów z całego kraju. Część z nich przyjeżdża w piątek i zostaje do niedzieli. Niektórzy przyjeżdżają z rodzinami i po turnieju zwiedzają miasto.

19 sierpnia o godzinie 11:00 rozpoczną się XIII Szaradziarskie Mistrzostwa Płocka.  Składają się z dwóch rund, a każda trwa godzinę. Jak tłumaczy pan Robert, zawodnicy chwalą różnorodność krzyżówek, ale też miasto. Chętnie zwiedzają Płock, a organizatorzy starają się pokazać najciekawsze zakątki byłej stolicy Polski, jak np. Muzeum Mazowieckie, Małachowiankę czy ogród zoologiczny. Tym razem udało się zorganizować zwiedzanie zakładu PKN Orlen. W czasie wycieczki jury sprawdzi arkusze i po powrocie uczestnicy poznają werdykt. 

Płocka impreza jest jedną z wielu w trwającym od marca do grudnia sezonie. Szaradziści regularnie rywalizują też m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi czy Gdańsku. 

Głównymi sponsorami nagród jest Urząd Miasta Płocka oraz PKN ORLEN S.A.

Harmonogram zawodów:

10.30 - 10.45 - powitanie gości, regulamin turnieju
10.45 - 11.45 - I runda
11.45 - 12.00 - przerwa
12.00 - 13.00 - II runda
13.00 - 13.30 - obiad
13.30 - 15.00 - wycieczka autokarowa po terenie PKN Orlen
15.00 - 15.30 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE