Reklama

Niebezpiecznie na przejściach. Sprawdź, które będą doświetlone

Opublikowano:
Autor:

Niebezpiecznie na przejściach. Sprawdź, które będą doświetlone - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do jesieni na sześciu przejściach dla pieszych, m.in. w śródmieściu i w Górach, ma zrobić się jaśniej, a dzięki temu - bezpieczniej.

Do jesieni na sześciu przejściach dla pieszych, m.in. w śródmieściu i w Górach, ma zrobić się jaśniej, a dzięki temu - bezpieczniej.  

Doświetlanie przejść, na których dotąd trudno było dostrzec przechodzących pieszych, to efekt akcji „Jasno i bezpiecznie” zapoczątkowanej cztery lata temu przez  płockich drogowców. W tym roku jaśniej zrobi się na kolejnych przejściach dla pieszych.

Jak zapowiada Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, doświetlanie niebezpiecznych pasów rozpocznie się jeszcze w wakacje, by  w październiku, gdy dzień będzie krótszy, piesi byli lepiej widoczni dla kierowców.

Oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na nowe typu LED, które dają białe światło, na czterech skrzyżowaniach:
Sienkiewicza – Misjonarska,
Sienkiewicza – Gradowskiego,
Kolegialna – Misjonarska,
Kolegialna – Gradowskiego.

Z kolei na Wyszogrodzkiej, w rejonie siedziby komendy Państwowej Straży Pożarnej, pojawi się system polegający na zwiększeniu natężenia oświetlenia w obrębie pasów  po wykryciu obecności pieszych. Dodatkowo zamontowane zostaną aktywne znaki D6 w wersji z migającymi diodami.

Ratusz zapowiada również montaż aktywnego oznakowania wraz z doświetleniem przejścia dla pieszych przez ul. Kutnowską w rejonie skrzyżowania z ul. Gajową.

W tym roku ma również powstać projekt techniczny doświetlenia przejścia dla pieszych przez ul. Jana Pawła II (instalacja z wykorzystaniem systemu detekcji pieszych) wraz z aktywnym oznakowaniem, ale instalacja ma zostać zamontowana na tym przejściu w 2017 r.

Część pieniędzy na ten cel to środki, które zostały z oszczędności po akcji „Zima”.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE