Reklama

Niebawem ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli

Opublikowano:
Autor:

Niebawem ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W rekrutacji nie biorą udziału te dzieci, które będą kontynuowały edukację w dotychczasowym przedszkolu. Rodzice składają w terminie od 2 marca 2020 r. do 9 marca 2020 r. jedynie „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/21". Należy to zrobić w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza. Z kolei rodzice, którzy zechcą oddać maluchy pod opiekę pracowników z miejskich przedszkoli powinni pamiętać, że nabór na wolne miejsca w placówkach rozpocznie się 16 marca 2020 r.

W rekrutacji nie biorą udziału te dzieci, które będą kontynuowały edukację w dotychczasowym przedszkolu. Rodzice składają w terminie od 2 marca 2020 r. do 9 marca 2020 r. jedynie „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2020/21". Należy to zrobić w przedszkolu, do którego dziecko uczęszcza. Z kolei rodzice, którzy zechcą oddać maluchy pod opiekę pracowników z miejskich przedszkoli powinni pamiętać, że nabór na wolne miejsca w placówkach rozpocznie się 16 marca 2020 r.

We wszystkich płockich przedszkolach miejskich jest ponad 3900 miejsc. W płockim Ratuszu szacują, że około 1050 dzieci z płockich przedszkoli od września rozpocznie edukację w szkołach podstawowych.

Rodzice, którzy ubiegają się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy lub zdecydują się na zmianę przedszkola, uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 prowadzonym z wykorzystaniem systemu informatycznego NABO. System zostanie uruchomiony 16 marca 2020 roku o godz. 9.00. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu lub będą mieć problemy w korzystaniu z systemu, otrzymają pomoc w każdym przedszkolu.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica. Formularz „Wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola na rok szkolny 2020/21" będzie dostępny do wypełnienia, po zalogowaniu się do systemu informatycznego NABO, na stronie internetowej pod adresem: www.ppo.zjoplock.pl w zakładce Rekrutacje - Przedszkola. Rodzice mają możliwość wyboru trzech przedszkoli wg. preferencji. Wypełniony i wydrukowany wniosek wraz z dokumentami i oświadczeniami potwierdzającymi spełnienie kryteriów rodzice składają w przedszkolu pierwszego wyboru.

Pełna oferta każdego przedszkola dostępna będzie na stronie internetowej ppo.zjoplock.pl, a także na stronie naborowej. Wśród przedszkoli znajduje się również 6 przedszkoli z oddziałami integracyjnymi i specjalnymi.

Ogólne zasady rekrutacji, harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz uzupełniającym oraz kryteria brane pod uwagę w tegorocznym postępowaniu rekrutacyjnym dostępne są pod tym linkiem: Edukacja - nabór do przedszkoli. Zasady i harmonogramy będą wywieszone również w każdym przedszkolu. Dodajmy, że 30 stycznia radni zgodzili na korektę dotychczasowych kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego (dołożono np. punkt, który zapewnia punkty podczas rekrutacji, jeśli dziecko poddano obowiązkowym szczepieniom ochronnym).

[ZT]24599[/ZT]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE