Reklama

Nie żyje Marzena Kalaszczyńska-Kikiewicz

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje Marzena Kalaszczyńska-Kikiewicz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z oddaniem prowadziła Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Silni Razem”, wcześniej pełniła funkcję rzecznika osób niepełnosprawnych w płockim Ratuszu. Marzena Kalaszczyńska-Kikiewicz zmarła w środę pozostawiając pogrążonych w żalu bliskich i znajomych.

Z oddaniem prowadziła Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Silni Razem”, wcześniej pełniła funkcję rzecznika osób niepełnosprawnych w płockim Ratuszu. Marzena Kalaszczyńska-Kikiewicz zmarła w środę pozostawiając pogrążonych w żalu bliskich i znajomych.

Marzenę Kalaszczyńską-Kikiewicz wielu z nas kojarzy z akcjami społecznymi. Niosła pomoc tym, którzy jej potrzebowali. Jako osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim szczególnie dobrze rozumiała problemy ludzi niepełnosprawnych. W latach 2002-2008 w Urzędzie Miasta Płocka pracowała jako ich rzecznik. Współuczestniczyła również w organizacji Centrum Wolontariatu przy UMP, pełniła też funkcję jego koordynatorki. To ona założyła wraz z grupą przyjaciół Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Silni Razem” w 1999 roku.

– Osoba z pasją, niezwykle mocno angażująca się w swoją pracę – tak ją zapamiętał fotograf, Jan Waćkowski, któremu zdarzało się uwieczniać ją na zdjęciach przy okazji różnych spotkań. Za swoją pracę uhonorowana w 2001 roku tytułem „Płocczanina roku”. Zaledwie kilkanaście dni temu otrzymała tytuł „Superpłocczanki”, którego jednak nie odebrała osobiście. Z powodu gorszego stanu zdrowia nie wychodziła z domu, skąd zabrano ją do szpitala. Zmarła w szpitalnym łóżku w środę, 24 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE