Reklama

Nie wszystkim podobają się nowe kaskady. Napisali do prezydenta

Opublikowano:
Autor:

Nie wszystkim podobają się nowe kaskady. Napisali do prezydenta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jednym, patrząc z góry, przypominają łódeczki, drugim przywołują na myśl potok, dla kolejnych są oryginalne i pasują do Wielkiej Płyty. W nocy, kiedy są podświetlone, dzięki nim miejsce nabiera uroku. Dla innych to po prostu brzydkie, betonowe kloce, a nawet betonowe katakumby ociekające wodą. Mowa oczywiście o nowych kaskadach, które stały się fotograficznym motywem, podobnie jak iluminacja przy Wieży Ciśnień.

Jednym, patrząc z góry, przypominają łódeczki, drugim przywołują na myśl potok, dla kolejnych osób są oryginalne i pasują do Wielkiej Płyty. W nocy, kiedy są podświetlone, miejsce dzięki nim nabiera uroku. Dla innych to po prostu brzydkie, betonowe kloce, a nawet betonowe katakumby ociekające wodą. Mowa oczywiście o nowych kaskadach, które stały się fotograficznym motywem, podobnie jak iluminacja przy Wieży Ciśnień.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Fotografii. Osób ze sprzętem fotograficznym, eksplorującym płockie zakątki, w mieście jest całkiem sporo. Tym bardziej nowe kaskady na odnowionej al. Roguckiego – zwłaszcza po włączeniu oświetlenia – przykuły uwagę. Nieco jednak mniejszy entuzjazm wzbudziły za dnia tuż po uch ustawieniu. Szybko zyskały zarówno wianuszek zwolenników, jak i przeciwników.

Najwyraźniej te bardziej negatywne, niż pozytywne komentarze nakłoniły przewodniczącą Rady Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza do listownego zwrócenia się w miniony piątek, 18 sierpnia do prezydenta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego z propozycją, aby częściowo pokryć je roślinnością.

– W związku z licznymi, negatywnymi opiniami mieszkańców osiedla Łukasiewicza dotyczącymi szarych, betonowych kaskad wodnych zamontowanych w pasażu nowo wyremontowanej al. Roguckiego, Rada Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza zwraca się z uprzejmą prośbą o możliwość wykonania zabiegów polepszających estetykę w/w kaskad – czytamy w liście podpisanym przez przewodniczącą RMO Łukasiewicza, Annę Derlukiewicz. – Ciekawym rozwiązaniem byłby m.in. ogród wertykalny, który roślinnością bez wątpienia zasłoniłyby betonowe bryły. Mieszkańcy są ciekawi, co miał na myśli projektant ustawiając w samym środku pasażu szare, betonowe kaskady, które wtapiają się w całą zabudowę osiedla (budynki mieszkaniowe wielorodzinne). Znacznie estetyczniejszy wygląd miałyby fontanny wytryskujące bezpośrednio z podłoża, tak jak np. przy Orlen Arenie.

Przypomnijmy, że pierwsze wizualizacje al. Roguckiego były znane od dawna.

W tym samym liście RMO prosi również o rozważenie dodatkowych miejsc zielonych na miejsca piknikowe. Wyrażają także obawę, czy z uwagi na rosnące drzewa i małą odległość od terenów, po których spacerują piesi, bezpieczne będzie zjeżdżanie z górki saneczkowej (czyli z dachu szaletu publicznego) w okresie zimowym. Zapewne niebawem pojawi się odpowiedź z Ratusza. .

Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE