Reklama

Reklama

Nie wszystkie dzieci zostały przyjęte do przedszkoli. Są jednak wolne miejsca

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Nie wszystkie dzieci zostały przyjęte do przedszkoli. Są jednak wolne miejsca - Zdjęcie główne

foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do miejskich przedszkoli w Płocku. Miejsc jest więcej dzieci, ale nie wszystkie maluchy dostały się już do placówek.

Reklama

Już od kilku lat do miejskich przedszkoli w Płocku przyjmowane jest każde dziecko, które jest na to gotowe. Rodzice płocczan w wieku przedszkolnym są więc w dość komfortowej sytuacji. Trzeba jednak jeszcze przejść rekrutację. 

W mieście funkcjonują 24 miejskie przedszkola, w których przygotowano 936 wolnych miejsc. Między 6 a 17 marca prowadzona była rekrutacja zasadnicza. O przyjęcie do przedszkoli starali się rodzice 834 dzieci, a zakwalifikwanych w I etapie zostało 779 dzieci. Łatwo się policzyć, że zostało 157 wolnych miejsc. 

Zakwalifikowano póki co: 

  • 3-latków - 630, ·  
  • 4-latków - 77, ·   
  • 5-latków - 32,
  • 6-latków - 40.

Do żadnej placówki nie zakwalifikowano 55 dzieci. Dlaczego?

- Najczęstszą przyczyną była zbyt mała liczba punktów,  aplikowanie do obleganej placówki, wskazanie we wniosku tylko jednego przedszkola mimo, że była możliwość wyboru wielu placówek - tłumaczą w ratuszu. 

Wśród niezkwalifikowanych dzieci: 

  • 3-latków - 25,
  • 4-latków - 18,
  • 5-latków -12.

- Do 31 marca do godz. 15.00 rodzice mają czas na potwierdzenie woli zapisania dziecka do przedszkola. Po tym terminie Prezydent wskaże rodzicom każdego niezakwalifikowanego dziecka miejsce w przedszkolu, kierując do każdego z rodziców odrębne pismo - informuje ratusz.

Przedszkola, w których są jeszcze wolne miejsca, będą prowadziły rekrutację uzupełniającą od 24 kwietnia. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy