Reklama

Nie umiesz pływać? Bezpłatna nauka na Podolance

Opublikowano:
Autor:

Nie umiesz pływać? Bezpłatna nauka na Podolance - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To szansa dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40. roku życia. Już w październiku rusza kolejna edycja projektu „Bezpłatne lekcje pływania", przygotowanego przez PKN Orlen i WOPR.

To szansa dla uczniów płockich szkół podstawowych oraz osób powyżej 40. roku życia. Już w październiku rusza kolejna edycja projektu „Bezpłatne lekcje pływania", przygotowanego przez PKN Orlen i WOPR.

Uwaga: o kwalifikacji do programu decyduje kolejność zgłoszeń!

W ramach tegorocznej – czwartej już – edycji projektu „Bezpłatne lekcje pływania”, osoby nie umiejące pływać, będą mogły nabyć te umiejętności pod kierunkiem instruktorów płockiego WOPR. W planie jest nie tylko nauka pływalni, ale też podstawowe zasady ratownictwa i samoratownictwa. 

Rekrutacja dzieci z klas IV - VI odbywać się będzie w płockich szkołach podstawowych. Osoby dorosłe, powyżej 40 roku życia, które są zainteresowane udziałem w projekcie, mogą wypełnić deklarację uczestnictwa. Znajduje się ona na stronie www.woprplock.pl. Zajęcia potrwają do czerwca 2020 r. 

- Osobom zainteresowanym,  które nie potrafią pływać gwarantujemy, że  po rocznym cyklu basenowej edukacji będą potrafiły przepłynąć co najmniej dwie długości basenu rekreacyjnego stylem dowolnym, przepłynąć pod wodą co najmniej pięć metrów oraz przepłynąć co najmniej jedną długość basenu sportowego przy pomocy pracy nóg - zachęcają organizatorzy.

Do tej pory z projektu skorzystało ponad 300 osób. Najstarsza uczestniczka miała 67 lat, a najmłodsza 9 lat. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu w 20-osobowych grupach, na jednego instruktora przypadało 10 uczestników. 

Gośćmi uczących się pływać były w poprzednich latach gwiazdy tego sportu Otylia Jędrzejczak oraz Paweł Korzeniowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE