Reklama

Nie stój w kolejce, skorzystaj z Internetu

Opublikowano:
Autor:

Nie stój w kolejce, skorzystaj z Internetu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od początku stycznia możemy składać zeznania podatkowe za 2012 rok, pracujący na etacie mają czas do 30 kwietnia br. Skarbówka zachęca do elektronicznego rozliczania się z urzędem, bo to najwygodniejsza i najszybsza forma.

Od początku stycznia możemy składać zeznania podatkowe za 2012 rok, pracujący na etacie mają czas do 30 kwietnia br. Skarbówka zachęca do elektronicznego rozliczania się z urzędem, bo to najwygodniejsza i najszybsza forma.

Można to zrobić także pocztą – tu liczy się data stempla pocztowego, musi być to najpóźniej wtorek 30 kwietnia 2013 r.  Ostatnie rozwiązanie, najbardziej popularne, to osobista wizyta u fiskusa. Podatnicy liczą, że urzędnik od ręki sprawdzi zeznanie pod względem formalnym i merytorycznym, zwróci uwagi na ewentualne błędy i pozwoli je skorygować na miejscu. Pamiętajmy, że podatnicy, którzy rozliczają się ryczałtem lub kartą podatkową, powinni zrobić to do końca stycznia br.

Trzeba przyznać, że e-deklaracje są coraz popularniejsze. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Płocku informuje, że podobnie do lat ubiegłych istnieje możliwość dokonania rozliczeń za pośrednictwem Internetu. - To najszybsza i najprostsza metoda złożenia zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A oraz PIT-19A wraz z załącznikami bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego – przekonuje w komunikacie szef płockiego US Maciej Imielski. - Zachęcam również płatników podatku dochodowego do składania deklaracji i informacji takich jak PIT 11 i PIT 8-C za pośrednictwem Internetu – przy użyciu podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu za pośrednictwem strony www.e-deklaracje.gov.pl lub www.finanse.mf.gov.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE