Reklama

Nie przestraszcie się, będzie zamieszanie

Opublikowano:
Autor:

Nie przestraszcie się, będzie zamieszanie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzeba przygotować się na chwilowe utrudnienia w ruchu we wtorek i w środę. W mieście będą trwały manewry związane z ćwiczeniami na wypadek zagrożenia chemicznego oraz powodzi.

Trzeba przygotować się na chwilowe utrudnienia w ruchu we wtorek i w środę. W mieście będą trwały manewry związane z ćwiczeniami na wypadek zagrożenia chemicznego oraz powodzi.

Dwudniowe ćwiczenia obronne odbędą się 2 i 3 czerwca. Manewry „Bariera 2015” mają sprawdzić przygotowanie kadry kierowniczej Urzędu Miasta Płocka, miejskich jednostek organizacyjnych, służb porządkowych, organów i sił systemu ratowniczego miasta do w sytuacji zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa oraz wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie Płocka.

Jak zapowiada Hubert Woźniak z biura prasowego Ratusza, we wtorek sprawdzana będzie gotowość służb ratowniczych do ochrony przed powodzią na placu Witosa przed byłą cukrownią w Borowiczkach.  Na mostku rzeki Słupianki przed cukrownią zostanie rozłożona mobilna zapora przeciwpowodziowa i z tego powodu od godz. 10.00 do 13.00 zamknięty dla ruchu będzie odcinek drogi między Harcerską a placem Witosa. Strażnicy miejscy i policjanci będą kierować na objazdy.

Z kolei drugiego dnia manewrów, w środę 3 czerwca sprawdzane będzie działanie służb ratowniczych w przypadku uwolnienia się do atmosfery amoniaku z instalacji chłodniczej w Kutnowskich Zakładach Drobiarskich Ex-Drob S.A.– w Zakładzie Produkcyjnym przy ul. Bielskiej w Płocku.

W związku z tym od ok. 11.00 do południa zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Przemysłowej na odcinku od Gwardii Ludowej do Gawareckiego. - Chwilowe utrudnienia w ruchu wystąpią również na ulicach: Gwardii Ludowej, Tysiąclecia i Bielskiej na czas przejazdu służb ratowniczych Państwowej i Zakładowej Straży Pożarnej PKN Orlen oraz Plutonu Ratownictwa Chemicznego – formacji Obrony Cywilnej PKN Orlen, a także karetek pogotowia ratunkowego. - uprzedza Ratusz.

Na zdjęciach: W 2012 r. nad Wisłą odbyły się manewry obronne Katedra 2012, pozwalające sprawdzić współpracę różnych instytucji, straży pożarnej, straży miejskiej, WOPR, policji, pogotowia ratunkowego, fot. Portal Płock

Więcej zdjęć z ćwiczeń sprzed czterech lat w naszej galerii:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE