Reklama

Nie przegapcie tej premiery! Film w reżyserii płocczanina wkracza do kin

Opublikowano:
Autor:

Nie przegapcie tej premiery! Film w reżyserii płocczanina wkracza do kin - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najpierw były dobrze przyjęte „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”. Oba filmy miały w sobie to „coś”, co pchało do pytań, czy młody, debiutujący reżyser z Płocka, Aleksander Pietrzak nakręci film już nie krótkometrażowy, tylko taki z prawdziwego zdarzenia.

Najpierw były dobrze przyjęte „Mocna  kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”. Oba filmy miały w sobie to „coś”, co pchało do pytań, czy młody, debiutujący reżyser z Płocka, Aleksander Pietrzak nakręci film już nie krótkometrażowy, tylko taki z prawdziwego zdarzenia.

Już wcześniej miał świetną obsadę na planie, a to samo w sobie służy za niezłą rekomendację przy pójściu do kina. Skoro chciało się najpierw Marianowi Dziędzielowi, Dorocie Pomykale, Łukaszowi Simlatowi, Krzysztofowi Kowalewskiemu, Agnieszce Żulewskiej, Tomaszowi Saprykowi, a teraz Wojciechowi Mecwaldowskiemu (ponownie), Rafałowi Rutkowskiemu czy Janowi Peszkowi (w pozostałych rolach Andrzej Chyra i Maciej Stuhr), to może warto rzucić okiem na kinowy ekran i ocenić, na co tak naprawdę stać 25-letniego płocczanina?

Na razie dobra passa trwa. Już dwa wcześniejsze filmy zyskały zwolenników i uznanie jurorów na festiwalach. W tym roku film „Juliusz” zdobył nominację do nagrody Złote Lwy w konkursie głównym.

Jednak faktyczny egzamin dopiero nadejdzie wraz ze zderzeniem z gustami widzów, które bywają i wysmakowane, i wybredne. Niekoniecznie też hasło „polska komedia” wszystkim może kojarzyć się pozytywnie. W przypadku filmu „Juliusz” (a przecież wcześniejsze filmy Pietrzaka też miały komediowe zacięcie) odbiorcy będą mieli do czynienia z produkcją napisaną przez kojarzonych ze stand-upem komików: Abelarda Gizę i Kacpra Rucińskiego. Otóż tytułowy Juliusz, szkolny nauczyciel, najpierw pozna lekarz weterynarii (Anna Smołowik), później wpakuje się w tarapaty  i to takie z udziałem gangstera Chorwata (Jerzy Skolimowski). Z tym wszystkim ponownie przeplata się motyw ojcowsko-synowskiej relacji. Panowie są swoimi przeciwieństwami. Juliusz jest uporządkowany, natomiast jego ojciec to artysta malarz, który nawet po drugim zawale serca woli pozostać wierny imprezowemu stylowi życia

Czy widzowie  „kupią” tę komediową historię o sfrustrowanym nauczycielu plastyki? Można samemu wydać osąd, idąc do kina Helios w Galerii Wisła na pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera już w najbliższą niedzielę. Projekcja zaczyna się o godz. 17.15. Kolejne pokazy filmu „Juliusz” od 14 września.

Zobaczcie zwiastun:

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=EQ_pwdcSLl8[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=5VFPWicoFFY[/YT]

[ZT]12998[/ZT]

[ZT]7137[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE