Reklama

Nie można parkować przy kościele. Czemu?

Opublikowano:
Autor:

Nie można parkować przy kościele. Czemu? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno przy kościele w Imielnicy pojawiły się słupki uniemożliwiające zaparkowania auta, a kilka metrów dalej - tzw. martwe pole. Mają one zmusić kierowców do porzucenia starych przyzwyczajeń.

Niedawno przy kościele w Imielnicy pojawiły się słupki uniemożliwiające zaparkowania auta, a kilka metrów dalej - tzw. martwe pole. Mają one zmusić kierowców do porzucenia starych przyzwyczajeń.

W niedzielę i święta, zwłaszcza na Wszystkich Świętych w trakcie mszy albo nabożeństw teren kościoła był wręcz oblężony rojem zaparkowanych samochodów. Kierowcy parkowali jak popadnie - w błocie, krzywo, przy chodniku, wielu odjeżdżało z kwitkiem. Wydawałoby się, że sytuacja zmieni się nie do poznania po wybudowaniu nowiutkiego, dużego parkingu między Harcerską a Kątową, parę kroków od kościoła. Zmieści się na nim ponad 100 aut, w odróżnieniu od parkingów we centrum został zbudowany nie z płyt ażurowych, ale z kostki brukowej.

Ale - ku zdumieniu wielu - nic z tego. Kierowcy z uporem maniaka czatowali na błotniste zatoczki przy ogrodzeniu kościoła i przy ruchliwej Wyszogrodzkiej, a okazały parking czasami świecił pustkami!

Nie dało rady po dobroci i zachętą, więc drogowcy postawili na bardziej radykalne rozwiązania - tak można by zrozumieć decyzję o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu przy Harcerskiej.

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, wzdłuż krawędzi Harcerskiej od przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą Wyszogrodzką do zjazdu na nowo wybudowany parking, wykonano oznakowanie poziome – pole wyłączone z ruchu, tzw. martwe pole, a przy chodniku, na odcinku ok. 28 m zamontowano słupki blokujące. Tym sposobem kierowcy nie będą mogli tam zaparkować. - Rozwiązanie ma celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wyeliminowanie bezpośredniej przyczyny powstawania zastoisk wody w tym rejonie ulicy Harcerskiej - wyjaśnia Konrad Kozłowski.

Na zdjęciu: słupki i martwe pole, fot. UMP, nowy parking przy Harcerskiej - fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE