Reklama

Nie ma na nagrody? To co z 22 mln zł?

Opublikowano:
Autor:

Nie ma na nagrody? To co z 22 mln zł? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas konferencji poświęconej płockim szkołom prezydent Płocka dowodził, że znacznie wzrosły wydatki na tzw. rzeczówkę, więc nie powinno być problemu z pieniędzmi na puchary i inne nagrody. Było też o planach związanych z międzynarodową maturą, dziennikach elektronicznych oraz płockim pomyśle na 6-latki, który podchwyciło ministerstwo.

Podczas konferencji poświęconej płockim szkołom prezydent Płocka dowodził, że znacznie wzrosły wydatki na tzw. rzeczówkę, więc nie powinno być problemu z pieniędzmi na puchary i inne nagrody. Było też o planach związanych z międzynarodową maturą, dziennikach elektronicznych oraz płockim pomyśle na 6-latki, który podchwyciło ministerstwo.

Podczas konferencji prasowej na temat oświaty oświaty prezydent Andrzej Nowakowski odnosił się do dyskusji z ostatniej sesji w Ratuszu z radnym Leszkiem Brzeskim. Radny utrzymywał, że na sportowe campy wydawano 100 tys. zł, natomiast brakuje środków na puchary, zajęcia pozalekcyjne czy stypendia dla młodych sportowców (500 zł). Według prezydenta tzw. rzeczówka wzrosła z 14 do 22 mln zł.

– Środków w szkołach nie powinno brakować, a nawet wystarczać na drobne remonty łazienek albo szatni – twierdzi prezydent. Podobnie stypendia wzrosły z 600 tys. zł w 2011 roku do 1 mln 350 tys zł za rok 2014. Cieszył go również wzrost do 12 % dodatku motywacyjnego dla nauczycieli.

Oprócz wielokrotnie już wymienianych przedsięwzięć, jak budowa nowych przedszkoli przy Kochanowskiego oraz przy Harcerskiej (termin oddania ustalono na 1 września tego roku), Szarych Szeregów, Lachmana (zgodnie z planem na finiszu w 2016 roku) i odnowienie Małachowianki, hali warsztatowych dla Elektryka i Budowlanki, remontu kolejnego piętra w Bursie Płockiej, wspominano m. in. o autorskim pomyśle zatrudnienia asystentów nauczycieli klasach I- III, do których uczęszczają sześciolatki.

Za duże osiągnięcie uznano cyfryzację oświaty chociażby dzięki dziennikom elektronicznym. – Rodzic może w każdym momencie za pośrednictwem strony internetowej śledzić osiągnięcia swojego dziecka. Sprawdzać czy maluch jest obecny w szkole, jaką i za co otrzymał ocenę – wyjaśniał Andrzej Nowakowski, który sam był nauczycielem w płockim liceum. Zaprosił również do korzystania z Płockiego Portalu Oświaty dostępnego pod adresem ppo.zjoplock.pl (znajdziemy tu informacje dotyczące naboru maluchów do przeszkoli). 

A teraz dobra wiadomość dla uczniów zainteresowanych zdawaniem międzynarodowej matury w płockiej Jagiellonce. Istnieje szansa, ze procedury zostaną uruchomione już od września 2015 roku. – Wciąż jednak czekamy na decyzję komisji akredytacyjnej – doprecyzował. Niestety, pierwsza taka matura mogłaby odbyć się dopiero po upływie dwóch lat.

Jednak za największe osiągnięcie Nowakowski uznał odpowiednie gospodarowanie finansami. – Suma wydatków pozostała mniej więcej taka sama, ale pieniądze są teraz bardziej gospodarnie wydawane – a na dowód zaprezentował dyplom dla miasta za tak racjonalne zarządzanie funduszami na oświatę.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE