Reklama

Nie dajcie się naciągnąć konsultantom z tej firmy

Opublikowano:
Autor:

Nie dajcie się naciągnąć konsultantom z tej firmy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Postępowanie w tej sprawi toczy się już w płockiej Prokuraturze Okręgowej. Jednocześnie wobec tej samej firmy telekomunikacyjnej postępowanie prowadzi również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ostrzega przed stosowanymi nieuczciwymi praktykami.

Postępowanie w tej sprawi toczy się już w płockiej Prokuraturze Okręgowej. Jednocześnie wobec tej samej firmy telekomunikacyjnej postępowanie prowadzi również Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który ostrzega przed stosowanymi nieuczciwymi praktykami.

Do UOKiK wpłynęło już wiele skarg na firmę telekomunikacyjną Nasza S.A.. UOKiK wyjaśnił, że przedstawiciele firmy dzwonią do osób w podeszłym wieku i podają się za dotychczasowego operatora. Osoby, które dzwonią, odpowiadają na pytania szybko i niewyraźnie. Urząd prosi, aby w sytuacji, jeśli dzwoni do nas konsultant i proponuje tańszy abonament, prąd albo gaz, lepiej zapisać szczegóły oferty i odłożyć słuchawkę. W żadnym razie nie podawać swoich danych. Lepiej samemu zadzwonić do biura obsługi klienta swojego operatora i tam zapytać się, czy faktycznie mają dla nas jakąś lepszą ofertę.

Na czym dokładnie polega proceder? Najpierw jest kusząca propozycja tańszego abonamentu na telefon i na nielimitowane rozmowy. Później okazuje się, że trzeba dodatkowo zapłacić i za to, i za wykaz połączeń, wyświetlanie numeru, nawet za ubezpieczenie na wypadek śmierci i to bez naszej zgody. Na umowie brakuje loga spółki, a nazwa oraz dane kontaktowe są zapisane małą czcionką. Wyraźnie zaznacza się natomiast nazwę naszego dotychczasowego operatora. Po upływie 14 dni od podpisania umowy konsument zwykle dowiaduje się, że korzysta z usług już innego operatora, a jeśli chce dokonać ponownej zmiany, musi zapłacić karę wynoszącą nawet do 1,5 tys. zł.

UOKiK powiadomił w wydanym komunikacie, że postępowanie w sprawie firmy Nasza S.A. prowadzi już Prokuratura Okręgowa w Płocku. Przypomnijmy, że sprawa, która toczy się w prokuraturze, dotyczy mieszkańców wielu miast, w tym z Płocka, Warszawy, Ciechanowa, Płońska, Wyszkowa czy Wrocławia. Liczba ustalonych pokrzywdzonych to już niemal 5 tys. osób. Postępowaniem objęto siedem firm. Mechanizmy postępowania za każdym razem były podobne. 

Jednocześnie urząd radzi w przypadku zawarcia umowy i wprowadzenia nas w błąd, skontaktować się z rzecznikiem konsumentów w miejscu swojego zamieszkania lub prawnikiem. Można też zadzwonić na infolinię konsumencką: 801 440 220 lub 22 290 89 16.

[ZT]16101[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE