Proces rekrutacyjny na Politechnice Warszawskiej rozpoczął się 3 czerwca. Po uzyskaniu wyników matury, przyszli studenci mogą weryfikować swoje wybory i oczekiwać na decyzję dot. przyjęcia. Czas zgłoszeń upływa 21 lipca, a do 25 poznamy oficjalne listy zakwalifikowanych.
Do tej pory na wszystkie kierunki, jakie oferuje uczelnia zgłosiło się już ok. 350 osób. Warto zaznaczyć, iż pierwsza tura rekrutacji dotyczy jedynie studiów pierwszego stopnia. Na jednolite studia magisterskie oraz studia zaoczne, będzie można zgłaszać się od 1 sierpnia do 11 września.
- Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się nowy kierunek przemysłowe zastosowania informatyki, na którym liczba kandydatów dwukrotnie przekracza liczbę miejsc. Popularne jest też budownictwo, gdzie liczba kandydatów również przekracza limit miejsc. Największa liczba osób zapisanych jest na Ekonomię, przy czym jest to jednocześnie kierunek z największą liczbą dostępnych dla kandydatów miejsc. Na dzś są jeszcze miejsca na technologię chemiczną, inżynierię środowiska oraz mechanikę i budowę maszyn - mówi dr inż Łukasz Gościniak, koordynator zespołu ds. promocji Politechniki Warszawskiej.
Oprócz dostępności miejsc, studentów interesują również obowiązujące na konkretnych kierunkach progi punktowe.
- Kandydaci przyjmowani są w oparciu o listę rankingową, więc nie jesteśmy w stanie w tej chwili podać progów punktowych, które są ustalane po zakończeniu zapisów. Warto zauważyć, że w rekrutacji uwzględniane są nie tylko wyniki z egzaminu maturalnego, ale i (na poszczególnych kierunkach odpowiednie) dyplomy zawodowe techników, a także dyplomy uzyskane w niektórych olimpiadach i konkursach - tłumaczy Gościniak.
Sugerując się jednak progami punktowymi za rok akademicki 2023/2024, najmniejsza liczba punktów, jaką mógł posiadać kandydat, wynosiła 50. Taka ilość była konieczna, aby dostać się na budownictwo oraz mechanikę i budowę maszyn. Najwyższy próg punktowy, dla kierunku ekonomia, wyniósł w zeszłym roku 56.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.