Reklama

Reklama

Nauczyciele zdali egzamin. Awansowali [FOTO]

Opublikowano: pon, 28 paź 2019 16:58
Autor:

Nauczyciele zdali egzamin. Awansowali [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W auli ratusza wszyscy powstali:- Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Reklama

W auli ratusza wszyscy powstali:- Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

W poniedziałek wręczono akty nadania stopnia zawodowego nauczycielom, którzy zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego.

- 37 nauczycieli z placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest miasto Płock, złożyło wnioski do prezydenta Andrzeja Nowakowskiego o podjęcia postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego - mówiła nowa dyrektorka Wydziału Edukacji i Kultury, Agnieszka Harabasz, która zastąpiła Marka Bębenistę (odszedł na emeryturę).

Komisje egzaminacyjne pracowały w lipcu i sierpniu. Wszyscy nauczyciele, którzy przystąpili do postępowania, pomyślnie zdali egzamin.

- Wydarzenie jest szczególnie ważne. Z racji, iż sam jestem z wykształcenia nauczycielem, wiele lat pracowałem w oświacie, wiem, że akt mianowania to bardzo ważny dokument, który stabilizuje pracę nauczyciela - mówił wiceprezydent Roman Siemiątkowski. - Daje mu taką pewność zatrudnienia. Oprócz tego jest stopniem do dalszego rozwoju, wszak przed państwem jeszcze stopień nauczyciela dyplomowanego, który z całą pewnością, jak miną te wymagane prawem okresy, państwo osiągniecie. Odbiór tytułu nauczyciela mianowanego to zwieńczenie pewnego okresu wytężonej pracy. Uzyskali go wszyscy, którzy złożyli wnioski, co świadczy o wysokim poziomie państwa pracy, wiedzy i doświadczenia. Życzę, aby ten dzisiejszy awans przyczynił się do dalszego rozwoju zawodowego i nie tylko tego formalnego w postaci kolejnych stopni, ale również w bezpośredniej pracy z dziećmi i młodzieżą.

Tytuł nauczyciela mianowanego otrzymało 31 nauczycielek i 6 nauczycieli. Wśród nauczycieli, którzy podnieśli swoje kwalifikacje 12 pracuje w miejskich przedszkolach, 11 w szkołach podstawowych, 10 w szkołach średnich, dwoje w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym i dwie nauczycielki w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wydarzeniu towarzyszył występ chóru Zespołu Szkół nr 5. Śpiewano: - Kochani nauczyciele, dziś chcemy podziękować wam za cierpliwość, dobre serca i za cenny czas, który chętnie poświęcacie nam. Kochani nauczyciele, przyjmijcie od nas życzeń moc, za kłopoty przepraszamy. Wszyscy zaśpiewamy, by piosenka brzmiała cały rok. Sto lat, niech żyją, żyją nam!

O oprawę artystyczną zadbały Małgorzata Dąbrowska i Bożena Tyburska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (14)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.