Reklama

Natalia Dzieciom. Piękny koncert z myślą o hospicjum [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Natalia Dzieciom. Piękny koncert z myślą o hospicjum [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To było wzruszające wydarzenie, zmuszające do refleksji. Podczas koncertu „Natalia Dzieciom” w płockim teatrze zebrano ponad 16 tys. zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby hospicjum.

To było wzruszające wydarzenie, zmuszające do refleksji. Podczas koncertu „Natalia Dzieciom” w płockim teatrze zebrano ponad 16 tys. zł, które zostaną przeznaczone na potrzeby hospicjum.

To był już piąty koncert. Wszystko zaczęło się w 2015 r., gdy okazało się, że 15-letnia Natalka Różalska cierpi na glejaka mózgu. Dziewczynka zmarła po zaledwie trzech tygodniach od zdiagnozowania choroby. To był szok dla wszystkich. Natalia była zawsze pełna energii, kochała muzykę, taniec i śpiew, należała do płockiego zespołu "Wisła". 

Pamieć o Natalce postanowił zachować w sercach płocczan jej wujek Marek Wiśniewski. Postanowił zorganizować charytatywny koncert Zespołu Pieśni i Tańca Wisła. I powtarza to co roku, a dochód przeznaczany jest na na wsparcie podopiecznych, głównie dzieci i młodzieży, z Hospicjum Płockiego pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. 

- Wielkim mówcą nie jestem, coś innego w życiu robię. Dziękuję wszystkim przybyłym za wsparcie tej szlachetnej inicjatywy - dziękował w piątkowy wieczór w płockim teatrze Marek Wiśniewski, pomysłodawca koncertu.

Na scenie wystąpiło m.in. trzech tenorów: Mirosław Niewiadomski, Mariusz Ruta i Bartosz Kuczyk. Zrobili mega show, to było porywające widowisko. Były także pokazy taneczne. 

- W zeszłym roku zebraliśmy 28 tys. 910 złotych, teraz mamy już 16 tys. 420 złotych, pieniądze wciąż spływają - podsumował Tomasz Korga, prezes Stowarzyszenia Hospicyjno-Paliatywnego "Hospicjum Płockiego" pod wez. św. Urszuli Ledóchowskiej. - Postanowiliśmy realnie spożytkować te pieniądze i podjęliśmy decyzję: kupimy samochód. Będzie jeździł po Płocku z logiem. Jeśli państwo zobaczycie go na ulicach miasta to wiedzcie, że to wasz samochód.

Pod opieką placówki na oddziale obecnie jest 30 osób dorosłych, do tego 40 dorosłych i 9 dzieci w hospicjum domowym. Joanna Cieślak, szefowa wolontariuszy w hospicjum podkreślała, jak ważne jest to miejsce, przybliżyła pracę wolontariuszy.

- Hospicjum to też życie - mówiła Joanna Cieślak.

Po koncercie, którego sponsorem był PKN Orlen, wszyscy zebrani żegnali się mówiąc: - Do zobaczenia za rok!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE